Zagraniczne wakacje z niemowlakiem - jak się mądrze spakować? Podpowiadamy

Wyjazd z niemowlakiem za granicę nie jest aż takim wyzwaniem, jak mogłoby się zdawać. Jednak odpowiednie przygotowanie i spakowanie może na początku stanowić trudność. Co zabrać ze sobą? Podpowiadamy.

Co spakować do bagażu podręcznego?

  • 1. dokumenty dziecka: książeczka zdrowia, paszport lub tymczasowy dowód
  • 2. pieluszki jednorazowe, chusteczki do pielęgnacji i higieniczne, woreczek na brudne pieluszki i inne śmieci
  • 3. podkład do przewijania i kocyk
  • 4. wodę do picia, butelkę i mieszankę, jeśli dziecko nie jest karmione piersią, ewentualnie obiadek w słoiczku
  • 5. ubranko na zmianę - na wszelki wypadek
  • 6. smoczek
  • 7. ulubioną zabawkę lub książeczkę

Warto wcześniej zapoznać się z regułami panującymi na lotnisku lub skontaktować się z infolinią linii lotniczych, by mieć pewność, że nie ma dodatkowych ograniczeń w przypadku jedzenia i napojów dla dzieci. Lepiej do bagażu podręcznego wziąć mniejszą ich ilość, by uniknąć ewentualnych problemów podczas kontroli.

Ubranka i podstawowa pielęgnacja

Wybierając się na mniej więcej tydzień za granicę, warto przygotować przede wszystkim odpowiednią ilość ubranek dla maluszka. Nawet jadąc w ciepłe kraje, warto być przygotowanym na każdą ewentualność pogodową i nie zapomnieć spakować przynajmniej jednej ciepłej bluzy, sweterka lub kurtki. W niektórych sklepach można też kupić kosmetyki dla niemowląt w wersji podróżnej, dzięki czemu oszczędzimy sporo miejsca w bagażu. Należy też pamiętać apteczce maluszka, ze wszystkimi niezbędnymi lekami i preparatami. Duża paczka pieluch powinna wystarczyć na około tydzień. Możecie też zaopatrzyć się w pieluszki do pływania, jeśli będziecie chcieli wejść z maluszkiem do basenu.

Ubranka i podstawowa pielęgnacjaUbranka i podstawowa pielęgnacja kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Więcej, o tym co zabrać nad morze znajdziecie tutaj >>>

Wózek, fotelik a może nosidło?

Większość rodziców bardzo sobie chwali nosidła podczas wyjazdów. Doskonale sprawdzi się także chusta, o ile wiesz jak ją zawiązać i korzystacie z niej regularnie. Na wakacje za granicą przyda się także lekki i niewielki wózek typu parasolka. Można go zabrać ze sobą na pokład samolotu, co jest dobrą opcją, gdy masz droższy model i nie chcesz nadawać go z głównym bagażem. Fotelik samochodowy będzie dobrą opcją, jeżeli planujecie wypożyczać auto podczas urlopu.

Wózek, fotelik a może nosidło?Wózek, fotelik a może nosidło? kolaż redakcja /materiał partnerów kolaż redakcja /materiał partnerów

Co jeszcze się przyda?

Warto wspomnieć także o drobiazgach, które ułatwiają wam codzienne zajęcia. Może to być np. podgrzewacz do butelek, wanienka turystyczna czy ulubiony kocyk maluszka. Dobrze jest pamiętać też o kilku ulubionych zabawkach. Warto spakować również zapas słoiczków z obiadkami czy deserami oraz wodę źródlaną (przyda się zwłaszcza w bardziej egzotycznych krajach).

Pakowanie warto rozpocząć wcześniej, ponieważ wbrew pozorom jest to zajęcie czasochłonne i bez wcześniejszego przygotowania możemy po prostu o wielu rzeczach zapomnieć. Dobrze spakowane walizki pozwolą wam bezstresowo spędzić rodzinne wakacje za granicą.

Więcej o: