Letnia wyprawka dla noworodka - to ci się na pewno przyda

Chociaż w letniej wyprawce na pewno nie znajdziemy grubych kombinezonów i ciepłych czapeczek, to wyprawka dla noworodka na lato wciąż musi być przemyślanym zakupem. Jeżeli niebawem twój maluszek przychodzi na świat - koniecznie sprawdź, czy wszystko masz już kupione!

Jakie ubranka na lato dla noworodka?

Pamiętaj na początku, by nie kupować za dużo ubranek, ponieważ maluszek bardzo szybko z nich wyrośnie. Niemniej w wyprawce na lato powinno znaleźć się kilka body rozpinanych na całej długości (z długim i krótkim rękawem na wypadek chłodniejszych dni). Noworodkowi potrzebna jest także lekka i przewiewna czapeczka. Przyda się również 2-3 rozpinane bluzeczki z długim rękawem, które sprawdzą się w chłodniejsze dni.

Jakie ubranka na lato dla noworodka?Jakie ubranka na lato dla noworodka? kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Karmienie, przewijanie i pielęgnacja

Chociaż wiemy, że karmienie piersią jest najzdrowsze dla dziecka, to część mam z różnych powodów decyduje się na butelkę. W takim wypadku powinnaś zaopatrzyć się w butelki do karmienia, zapas smoczków i ewentualnie sterylizator oraz podgrzewacz do butelek. Jeśli chodzi o przewijanie i pielęgnację to jedyne czego tak naprawdę potrzebujesz to zapas pieluszek, chusteczki do wytarcia pupy maluszka oraz krem przeciw odparzeniom. Do kąpieli przydadzą się specjalne emolienty przeznaczone dla wrażliwej skóry dziecka. Oczywiście np. przewijak czy wanienka ułatwiają pielęgnacje noworodka, jednak nie są niezbędne.

Karmienie, przewijanie i pielęgnacjaKarmienie, przewijanie i pielęgnacja kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Pierwszy spacer latem

Przed pierwszym spacerem warto się przygotować. Warto zwrócić uwagę na to, by wózek miał dobrą cyrkulację powietrza. Na spacer zabierz ze sobą zapasowe pieluszki i chusteczki oraz lekką narzutkę do przykrycia dziecka. Warto mieć także nieco grubszy kocyk, na wypadek gdyby się ochłodziło oraz zapasowe ubranko. W lecie trzeba uważać na szkodliwe promieniowanie UV, dlatego warto zaopatrzyć się w krem z filtrem dla dzieci od 1 dnia życia.

Pierwszy spacer latemPierwszy spacer latem kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Jaki wózek wybrać dla dziecka? Tutaj znajdziesz odpowiedź >>>

Więcej o: