Dziecko się nudzi w wakacje? Zorganizuj mu czas na świeżym powietrzu

Nie od dziś wiadomo, że warto zachęcać dzieci do zabawy na świeżym powietrzu, ale jak odciągnąć je od ekranów telewizorów i komputerów? Podpowiadamy, jak zorganizować dziecku czas na dworze.

Czas dla rodziny na świeżym powietrzu

Najlepszym sposobem, by zachęcić dziecko do spędzania czasu na dworze jest zaproponowanie mu wspólnej zabawy. Frisbee, badminton czy zabawy z piłką nie wymagają dużego talentu sportowego, a pozwalają się poruszać całej rodzinie. Nawet jeżeli nie jesteście typem sportowca, zawsze możecie zorganizować piknik na świeżym powietrzu i wziąć ze sobą proste gry planszowe, które uprzyjemnią dodatkowo wspólne chwile.

Czas dla rodziny na świeżym powietrzuCzas dla rodziny na świeżym powietrzu kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Sport to zdrowie

Lato to doskonały czas, by zarazić dziecko pasją do sportu. Najlepiej by było, gdyby rodzice stanowili dobry przykład i sami zaczęli czynnie uprawiać jakąś aktywność. Warto korzystać z dobrej pogody i razem z maluchem wybrać się na rower lub rolki. Pojawia się coraz więcej skate parków, w których możecie razem trenować. Dzieci chętnie próbują swoich sił także w grach zespołowych, jak piłka nożna czy koszykówka, a latem warto przenieść treningi na świeże powietrze.

Sport to zdrowieSport to zdrowie kolaż redakcja /materiał partnerów /pexels.com kolaż redakcja /materiał partnerów /pexels.com

Zabawa w ogrodzie lub na działce

Jeżeli dysponujecie ogrodem przy domu lub działką, możecie wyposażyć się w sprzęt ogrodowy, który pomoże dzieciom zorganizować sobie czas. Ogrodowe baseny można kupić w niemal każdym markecie, a domowe place zabaw nie są tak dużym wydatkiem, jak mogłoby się zdawać. Ciekawym pomysłem, chociaż mniej popularnym w ostatnich latach są domki na drzewach lub własnoręcznie zbudowane tipi czy szałasy. Sam proces budowy może być świetną okazją do zaangażowania dziecka w odpowiedzialną zabawę.

Zabawa w ogrodzie lub na działceZabawa w ogrodzie lub na działce kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Nie trzeba wydawać majątku, by zorganizować dziecku zabawę. Warto poświęcić trochę czasu i również zaangażować się we wspólne aktywności, co maluch na pewno doceni.

Więcej o: