Karmienie niemowlaka i starszego malucha - te gadżety mogą ci się przydać

W jakie akcesoria do karmienia malucha warto się zaopatrzyć? Potrzeby zmieniają się wraz z wiekiem dziecka, ale udało nam się zebrać kilka przydatnych akcesoriów zarówno dla niemowląt jak i nieco starszych maluszków.

Akcesoria do karmienia niemowląt

Poduszki do karmienia są pierwszym akcesorium, które polecamy. Ułatwia karmienie maluszka zarówno piersią, jak i butelką, a sama poducha może służyć także innym celom. Nieco starsze niemowlaki nierzadko świetnie się na nich bawią lub przytulają się do nich podczas snu. Są przede wszystkim ogromnym ułatwieniem dla rodziców i mogą z nich korzystać także tatusiowe, karmiąc maluszka butelką. Chociaż karmienie piersią jest najzdrowsze, to czasem z różnych powodów decydujemy się właśnie na butelki - dobór odpowiedniej jest bardzo ważny. A jeżeli mama nie chce rezygnować z karmienia własnym mlekiem, może zaopatrzyć się w laktator .

Akcesoria do karmienia niemowlątAkcesoria do karmienia niemowląt kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Dodatkowe akcesoria do butelek

Kiedy decydujemy się na karmienie dziecka butelką, to bardzo przydatne mogą okazać się specjalne podgrzewacze oraz sterylizatory . Opinie rodziców co do ich przydatności są podzielone, ponieważ zarówno podgrzewać, jak i czyścić butelki można w garnku z gorącą wodą. Przy częstym korzystaniu może to być bardzo kłopotliwe, dlatego z własnego doświadczenia polecamy zaopatrzyć się w niedrogi sterylizator i podgrzewacz. Przydatnym gadżetem będzie także termos na butelki.

Dodatkowe akcesoria do butelekDodatkowe akcesoria do butelek kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Akcesoria, które ułatwią pierwsze "dorosłe" posiłki

Kiedy maluch zaczyna już jeść swoje pierwsze "dorosłe" posiłki, warto zachęcić go kolorowym podaniem potraw. Możemy wybierać spośród niemal niezliczonych kompletów dziecięcej zastawy oraz śliniaczków. Kolorowe i ładne podanie jedzenia może mieć duży wpływ na to, czy dziecko chętnie posmakuje nowości. Jeżeli planujecie jeść wspólnie przy stole, warto zaopatrzyć się w specjalne krzesełko do karmienia .

Akcesoria, które ułatwią pierwsze 'dorosłe' posiłkiAkcesoria, które ułatwią pierwsze 'dorosłe' posiłki kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Zdrowe nawyki żywieniowe zaczynają się w domu, dlatego warto zadbać o to, by maluch miał jak największy komfort oraz pozytywne wspomnienia ze wspólnych posiłków.

Więcej o: