Wyjeżdżasz nad Bałtyk z małym dzieckiem? Tych rzeczy nie zapomnij spakować!

Wakacje tuż, tuż, a te spędzane z dziećmi trzeba dokładnie zaplanować. Co spakować wybierając się nad morze? Podpowiadamy, o czym nie powinniście zapomnieć.

Obowiązkowe na plażę

Wyjeżdżając z dzieckiem nad morze nie zapomnij przede wszystkim o akcesoriach, które są niezbędne na plaży. Weź pod uwagę kupno parasola lub namiotu dla dziecka, które ochronią je przed zbyt dużym słońcem. Zawsze przydaje się też parawan, zwłaszcza jeśli wybieracie się nad polskie morze. Bardzo ważny jest krem z filtrem - użycie go powinno być dla was nawykiem, nawet jeśli słońce chowa się za chmurami. Dla maluszków ciekawą opcją są kąpielowe kombinezony z ochroną UV .

Obowiązkowe na plażęObowiązkowe na plażę kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Ubranka dla dziecka na każdą pogodę

Wcale nie jest przesadą spakowanie dla dziecka grubszej kurtki czy swetra, zwłaszcza jeśli wybieracie się nad Bałtyk. Przydatny okaże się sztormiak lub kombinezon przeciwdeszczowy, dzięki któremu deszcze nie będzie przeszkodą dla spacerów. W zależności od możliwości i pojemności bagażu, zawsze lepiej jest spakować dziecku więcej ubranek niż mniej. Zaoszczędzi to wam nieprzewidzianego prania. Jeżeli macie naprawdę dużo rzeczy do zabrania, praktycznym rozwiązaniem będzie spakowanie się w woki próżniowe.

Ubranka dla dziecka na każdą pogodęUbranka dla dziecka na każdą pogodę kolaż redakcja /materiał partnerów kolaż redakcja /materiał partnerów

Te rzeczy mogą się przydać

Jeżeli wyjeżdżasz z malutkim dzieckiem, warto rozważyć wzięcie chusty lub nosidła. Wiele wózków niestety nie sprawdza się na plaży, dlatego te akcesoria wydają się lepszym rozwiązaniem. Warto dowiedzieć się, czy w hotelu lub pensjonacie, w którym się zatrzymujecie są ułatwienia dla rodziców z małymi dziećmi. Być może niezbędne będzie wzięcie podgrzewacza do butelek, łóżeczka turystycznego czy wanienki.

Przydatne, ale nie obowiązkowePrzydatne, ale nie obowiązkowe kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Dobrze wyposażona apteczka

Chociaż piszemy o tym na końcu, odpowiednio wyposażona apteczka jest niezmiernie ważna. Powinien się w niej znaleźć lek na chorobę lokomocyjną, środki przeciwbólowe, przeciw komarom i kleszczom, środek na zbicie gorączki, na zaparcia, biegunkę oraz wszystkie akcesoria niezbędne w razie potrzeby pierwszej pomocy. Nie zapomnij też o lekach, które dziecko przyjmuje na stałe! Zawsze też spakuj książeczkę zdrowia dziecka lub przynajmniej zapisz pesel dziecka, tak by mieć go zawsze pod ręką.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.