Zabawki ogrodowe pomogą stworzyć prywatny plac zabaw dla twojego dziecka

Huśtawki, zjeżdżalnie, domki... Zabawki ogrodowe to coś, co znajdziemy nie tylko w sklepach z artykułami dla dzieci, ale także w marketach budowlanych. Wybór jest naprawdę duży!

Zabawki ogrodowe dla dzieci to coś, na co może pozwolić sobie każdy, kto ma choć kawałek terenu na świeżym powietrzu. Ogród, taras, działka... Wszędzie tam możemy pomyśleć o czymś więcej, niż o zabawkach do piaskownicy. Jeśli mowa o piaskownicy, warto wybrać taką zamykaną. Możemy zdecydować się na piaskownicę drewnianą, która zamykana jest oddzielną klapą albo taką, której klapa przekształca się w siedzisko. Są też piaskownice, których daszek obniża się tak, że przykrywa piaskownicę, gdy ta jest nieużywana. Plastikowe piaskownice najczęściej mają oddzielną część, którą po prostu nakłada się na część z piaskiem. Bywa, że są to dwie symetryczne części, które po zamknięciu tworzą np. muszlę. A zabawki do piasku? To oczywiście wszelkiego rodzaju łopatki, grabki, sitka, foremki, wiatraczki, ale i samochody budowlane i traktory . Nie możemy też zapominać o... zabawie bez zabawek. W piaskownicy możemy np. robić pączki z błota albo próbować przekopać się do Chin.

Zabawki ogrodowe: jest w czym wybierać

Kiedyś myśląc o zabawkach ogrodowych dla dzieci, mieliśmy na uwadze przede wszystkim zjeżdżalnie i huśtawki . Dziś możliwości jest o wiele więcej. W sprzedaży są rzeczy, które pomogą stworzyć przydomowy plac zabaw. To różnego rodzaju równoważnie, zabawki na sprężynach, popularne obecnie trampoliny, domki... Możemy zdecydować się na pojedyncze elementy, możemy wybrać zestaw, który tworzy spójną całość.

Zabawki ogrodowe mogą być drewniane lub plastikowe. Te drugie będzie nam łatwiej przenieść i wyczyścić, sprawdzą się np. na tarasie. Jeśli mamy do dyspozycji ogród, lepiej zdecydować się na drewniane zabawki ogrodowe. Jeśli odpowiednio je zakonserwujemy posłużą nam na dłużej. W drewnianej konstrukcji będzie mógł bawić się i uczeń, te plastikowe są przeznaczone zazwyczaj dla młodszych dzieci (maksymalnie dla przedszkolaków).

Zabawki ogrodowe dla dzieci: zrób to sam

A co powiecie na zabawki ogrodowe z opon? W ten sposób zrobicie nie tylko huśtawkę, ale i piaskownicę czy tor przeszkód. Potrzebujemy opon w różnej wielkości i odrobiny cierpliwości. Dużą oponę wyłóżmy folią, a następnie wysypmy piaskiem do piaskownic. Mniejsze wkopmy do połowy w ziemię, tworząc slalom. Ze średnich możemy zrobić huśtawkę - wystarczy zamocować je na linach, a następnie doczepić do grubej gałęzi lub przygotowanej konstrukcji.

Opony będą też dobrym "odbijakiem" do huśtawek-równoważni.

Dmuchane zabawki ogrodowe

Popularne "dmuchańce" kojarzą nam się z wesołymi miasteczkami lub różnego rodzaju festynami. Ich mniejsze wersje możemy mieć też w domowym zaciszu. W sklepach znajdziemy dmuchane trampoliny albo zabawki-skoczki. Z ich trwałością bywa jednak różnie, dziecko może je szybko przebić.

Plastikowe zabawki ogrodowe: popularne modele

Zabawki ogrodowe Smoby

  • - W ofercie firmy znajdziemy huśtawki i zjeżdżalnie, ale też wolnostojące zabawki takie jak stoliczki wodne, bujaki czy samochody
  • - Zjeżdżalnie dostępne są w wielu rozmiarach, zabawki ogrodowe Smoby to coś dla młodszych i starszych dzieci
  • - Plastikowe domki mogą posłużyć np. do zabawy w sklep
  • - Zabawki ogrodowe Smoby to także akcesoria takie jak łopatki czy konewki, a także taczki, kosiarki, narzędzia ogrodowe
  • - Plastikowa piaskownica może być także basenem, wystarczy do jednej części wlać wodę
  • - Zabawki ogrodowe Smoby to także większe konstrukcje, łączące w sobie więcej elementów

Zabawki ogrodowe Little Tikes

  • - W ofercie firmy znajdziemy zabawki, które pomogą stworzyć plac zabaw, np. zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice, bujaki, kosze, domki, stoliki itp.
  • - To także mniejsze zabawki: wiaderka, łopatki itp.
  • - Zabawki ogrodowe Little Tikes w większości wykonane są z plastiku, ale w ofercie firmy znajdziemy też drewniane place zabaw, składające się z różnych elementów
  • - Znajdziemy zabawki dla dzieci w różnym wieku
Więcej o: