Zabawki do kąpieli sprawią, że każde mycie będzie wspaniałą zabawą

Zabawki do kąpieli to nie tylko gumowe kaczuszki. Dziś maluchy mogą przelewać, tworzyć różne konstrukcje, a także... malować w wannie. Nie możemy też zapominać o nakręcanych zabawkach, one ciągle cieszą się wielką popularnością.

Zabawki do kąpieli to nieodłączny element pluskania w wannie czy brodziku. Mamy ich całe mnóstwo do wyboru, jednak dzieciom spodoba się także to, co mamy pod ręką, np. plastikowe kubeczki.

Gumowe zabawki do kąpieli

To chyba najpopularniejsze zabawki kąpielowe. Kaczuszki, ale nie tylko, dziś w wannie mogą pływać także inne zwierzątka, ale i samochody, laleczki... Większość gumowych zabawek kąpielowych ma dziurkę, przez którą wpływa woda. Pamiętajmy, aby po każdej kąpieli jak najdokładniej wylać wodę z wnętrza zabawki. Gumowe zabawki warto także często wymieniać. Jeśli chcemy tego uniknąć, decydujmy się na zabawki, które są odlane w całości albo na takie, które można rozłożyć i umyć.

Nakręcane zabawki do kąpieli

To coś, co nie zmienia się od lat. Proste zabawki, które wprawione w ruch poruszają się po całej wannie. Najczęściej nakręcane zabawki do kąpieli to wodne zwierzęta, które poruszają płetwami. W tego typu zabawkach także zbiera się woda, musimy je osuszać i co jakiś czas wymieniać.

Świecące zabawki do kąpieli

Świecące zabawki możemy wyławiać z piany, ukrywać pod kubeczkami. Zawierają wodoodporne diody, bezpieczne w wodzie. Im więcej funkcji ma zabawka, tym więcej radości, szczególnie u starszych dzieci. Te młodsze ucieszy nawet "zwykła" kaczuszka.

Zabawki do kąpieli: bo fantazja jest od tego...

Do zabawy w kąpieli wystarczą nawet zwykłe kubki i gąbka - dzieci mogą przelewać wodę w nieskończoność. Małym konstruktorom na pewno spodobają się także zestawy rur, różnego rodzaju wiatraczki, które można dowolnie montować na ścianie, a następnie wlewać w nie wodę.

Popularne zabawki do kąpieli

Tomy zabawki do kąpieli

  • - Jedną z popularniejszych zabawek do kąpieli są ośmiorniczki Tomy - to zestaw ośmiu małych i jednej dużej ośmiornicy, którymi można bawić się oddzielnie (np. przelewając wodę) albo wszystkimi na raz, łącząc je ze sobą

Zabawki do kąpieli Fisher Price

  • - Zabawki do kąpieli Fisher Price to np. łódeczki do kąpieli, zwierzątka z serii Kąpielowi Przyjaciele z Lasu Tropikalnego oraz kredki do kąpieli z serii Tomek i Przyjaciele

Smyk zabawki do kąpieli

  • - W Smyku znajdziemy zabawki do kąpieli różnych marek
  • - Oprócz tych wymienionych wyżej, dostępne są także zabawki firmy Dumel, Canpol i innych
  • - Zabawki do kąpieli Smyk to także kredki, którymi można malować w wannie
Więcej o: