Pościel dziecięca do łóżeczka - jaką wybrać?

Pościel dziecięca to jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla malucha. Aby zapewnić swojej pociesze dobry sen, powinniśmy zaopatrzyć się w produkt najlepszej jakości. Jaka pościel dziecięca sprawdzi się najlepiej?

Pościel dziecięca - dla przyjemnego snu niemowlaka

Pościel dziecięca to jeden z podstawowych elementów wyprawki dla niemowlaka. Jej poszukiwania często rozpoczynamy jeszcze na długo przed pojawieniem się naszej pociechy na świecie. Pościel dziecięca to obowiązkowy element łóżeczka dziecka. Niemowlę potrzebuje dużej ilości snu, dlatego rodzice powinni zadbać o to, by ten sen był jak najbardziej komfortowy. Jednak wbrew pozorom zakup tego produktu nie jest wcale takim łatwym zadaniem.

Jaka pościel zapewni dziecku spokojny i przyjemny sen? Wielu rodziców poleca pościel bawełnianą. Maluchowi będzie w niej bardzo ciepło i przyjemnie. Z kolei dla rodziców liczy się to, że taką pościel łatwo się pierze i prasuje. Z tej przyczyny pościel bawełniana często wygrywa w trakcie zakupów z pościelą flanelową.

Jak długo powinno spać dziecko?

Zobacz także: Rowerki biegowe - uczą koncentracji i rozwijają równowagę dziecka. Jaki wybrać?

Pościel dziecięca do łóżeczka - jaką wybrać?

Jakie są wymiary pościeli dziecięcej? Obecnie trafimy głównie na trzy najpopularniejsze warianty:

  • 140 na 200
  • 160 na 200
  • 100 na 135

Warto wspomnieć, że nie wszyscy rodzice są zwolennikami poduszek. Gdy dziecko śpi bez poduszki, ma zapewniony swobodny oddech. Z tej przyczyny uważa się, że dla bezpieczeństwa niemowlaka, lepiej jest z nich całkowicie zrezygnować.

W trakcie zakupów, należy brać pod uwagę tylko te modele, które są przeznaczone dla małych dzieci. Inne produkty mogą zawierać w swoim składzie substancje szkodliwe dla najmłodszych.

Pościel dziecięca do łóżeczka - podsumowanie. O czym musimy pamiętać?

Wbrew pozorom, zakup pościeli dla niemowlaka nie jest wcale takim banalnym zadaniem. Warto zachować ostrożność i zdecydować się na model, który będzie bezpieczny i zapewni komfort dla naszej pociechy.

  • Odpowiednia pościel sprzyja dobremu snu dziecka.
  • Dużą popularnością wśród rodziców cieszy się pościel bawełniana, która zapewnia maluchowi odpowiednie ciepło.
  • Powinniśmy kupować tylko i wyłącznie modele dla niemowląt. Inne mogą zawierać szkodliwe składniki.

Zobacz także: Kurtki dziecięce - jaka na zimę, jaka na wiosnę?

Więcej o: