Wózki bliźniacze: jaki wózek bliźniaczy wybrać?

Wózki bliźniacze to coś, czego nie powinniśmy kupować ot tak, lepiej wcześniej poznać plusy i minusy poszczególnych modeli. Na rynku znajdziemy wiele różnych wersji wózków bliźniaczych. Podstawową różnicą jest sposób montażu siedzisk.

Wózki bliźniacze niektórym ciągle kojarzą się z szerokimi gondolami, wyglądającymi jak "zwyczajny" wózek, tylko o wiele większymi. Tego typu wózki są jednak coraz mniej popularne, dziś częściej decydujemy się na wózki, których poszczególne elementy są od siebie niezależne. W końcu bliźnięta także mogą mieć różne potrzeby, jedno może woleć jeździć przodem, a inne tyłem, a wózki bliźniacze powinny dopasować się do ich potrzeb.

Wózek bliźniaczy: jaki wybrać?

Wszystko zależy od naszych potrzeb, a także od przyziemnych rzeczy, jak finanse i to, gdzie będziemy wózek bliźniaczy trzymać i gdzie będziemy nim podróżować. Jeśli w naszym bloku jest wąska, ale długa winda, powinniśmy raczej myśleć o wózku, w którym siedziska montuje się jedno pod drugim (lub jedno za drugim). Podobnie z "technicznymi" rzeczami, jeśli nie będziemy wybierać się na wyprawy w teren, zdecydujmy się raczej na koła piankowe a nie pompowane, cały wózek będzie dzięki temu lżejszy.

 • Wózek bliźniaczy dopasuj do swoich potrzeb
 • Ważne także, aby poszczególne elementy były od siebie niezależne - np. aby siedziska móc montować w różnych kierunkach, aby miały oddzielne budki itp.
 • Wózki bliźniacze wielofunkcyjne wybieraj podobnie, jak "standardowe" wózki - może się okazać, że np. wersji spacerowej nie będziesz długo korzystać, lepiej wybrać wózek pod kątem gondoli
 • Jaki wózek bliźniaczy wybrać? Poczytaj opinie na forach, podpytaj doświadczonych mam - one na pewno mają praktyczne podejście, korzystają z wózków, zwracają uwagę na rzeczy, które wychodzą dopiero podczas użytkowania

Wózki bliźniacze 3w1

To po prostu takie wózki, na których do jednego stelażu możemy wpiąć gondolę, siedzisko spacerowe jak i pierwszy fotelik. W zależności od modelu, możemy je wpinać bezpośrednio do ramy albo za pomocą specjalnych adapterów (najczęściej dotyczy to fotelików). Wózki bliźniacze wielofunkcyjne mają różny układ siedzisk: tak, jak już wspominałam, może być np. tak, jak pamiętamy z dawnych lat: szeroka gondola dla dwójki dzieci. Jednak takie modele odchodzą już do lamusa. Teraz coraz mniej widzi się podwójnych wózków, gdzie dzieci siedzą koło siebie, częściej spotyka się modele, w których maluszki są za sobą (są wózki bliźniacze jeden za drugim w których zarówno gondole, jak i siedziska spacerowe można ustawiać przodem i tyłem do kierunku jazdy, niezależnie od siebie) albo jedno pod drugim. W tej drugiej opcji podwójny wózek jest zdecydowanie mniejszy, jego ogólny zarys nie jest dużo większy od pojedynczego wózka.

Wózki bliźniacze spacerowe

"Parasolki" dla bliźniąt najczęściej wyglądają jak... dwa wózki połączone w jeden. Mamy  dwie niezależne od siebie spacerówki (możemy oddzielnie regulować oparcie, podnóżek, budkę), które mają jedne rączki - dwie lub trzy, w zależności od modelu. One także składają się, podobnie jak pojedyncze wózki, z tym, że musimy liczyć się z tym, że bliźniaczy wózek spacerowych nie będzie miał tak kompaktowych wymiarów, jak pojedyncza "parasolka".

Popularne modele wózków dla bliźniąt

Wózki bliźniacze Tako

 • W ofercie firmy znajdziemy trzy modele wózków wielofunkcyjnych, gdzie siedziska są pod sobą, a także jeden model, w którym siedziska są obok siebie
 • Wózki dostępne są w różnych kolorach
 • W zestawie znajdziemy m.in. folię przeciwdeszczową i torbę, a w opcji dodatkowej: fotelik w kolorze wózka

Wózki bliźniacze Jane

 • Jane Twin Two Matrix w większości sklepów nie jest już dostępny

Wózki bliźniacze Chicco

 • Wózek Echo Twin to wózek spacerowy (tzw. parasolka)
 • To dwa niezależnie regulowane siedziska

Wózki bliźniacze Abc Design

 • Zoom to wózek bliźniaczy wielofunkcyjny, w którym siedziska ustawione są jedno za drugim
 • Możemy dowolnie regulować siedziska, mogą być zwrócone ku sobie, w różnych kierunkach
 • W tym samym czasie do stelaża może być wpięte np. siedzisko spacerowe i fotelik samochodowy

Wózki bliźniacze Implast

 • Implast Spider Comfort jest niedostępny w większości sklepów

Wózki bliźniacze Graco

 • Graco Rady 2 Grow to zestaw z siedziskami spacerowymi, dostępna jest także wkładka dla niemowląt

Wózki bliźniacze Dorjan

 • Wózki DS twin 5 to montowane obok siebie siedziska - są to wózki wielofunkcyjne, zatem do stelaża wepniemy zarówno gondolę, jak i siedzisko spacerowe i fotelik samochodowy
 • Dostępne w wielu wersjach kolorystycznych

Obejrzyj wideo:

Toruń. Trojaczki na dyżurze. Nic nadzwyczajnego? Ale to lekarze!

To także może cię zainteresować:

Bliźnięta - podwójne szczęście

Wielodzietni: Kamila, Wojtek i piątka. "Z każdym kolejnym weryfikowało się grono znajomych" [FOTOREPORTAŻ]

Dziecko to nadal tabu! Wielodzietność, bezdzietność - poznaj niewygodne tematy

Więcej o: