Wózek rok po roku: lepszy niż dostawka do wózka?

Wózek rok po roku to coś, na co często decydujemy się, gdy mamy dwoje małych dzieci, które jeszcze nie przejdą samodzielnie dużych odległości, a na spacerze często zapadają w drzemkę. Jest w czym wybierać, podwójnych wózków dla dzieci rok po roku jest naprawdę dużo.

Wózek rok po roku wyglądem przypomina ten dla bliźniąt. Czym się więc różni? Do jednego stelaża możemy zamontować siedzisko głębokie i spacerowe. Są one od siebie niezależne, możemy oddzielnie regulować np. kąt oparcia czy poziom rozłożenia budki.

Wózki dla dzieci rok po roku: popularne modele

Do wyboru mamy różne rodzaje stelaży. Różnią się od siebie nie tylko takimi rzeczami jak stopień amortyzacji albo rodzajem kół. Największe różnice dotyczą zamocowania siedzisk. Mogą one być obok siebie, jedno za drugim albo... jedno pod drugim.

Możemy zdecydować się na taki wózek, w którym gondola będzie wyżej niż siedzisko spacerowe albo odwrotnie: będzie ona niżej.

Wózki dla dzieci rok po roku od pewnego czasu cieszą się dużą popularnością, w swojej ofercie ma je wiele firm produkujących dziecięce wózki, np. Emmaljunga, Joolz czy Bebetto.

Szukając wózków rok po roku obejrzyj wózki bliźniacze. Niektóre modele umożliwiają wpięcie do stelaża jednocześnie np. gondoli i siedziska spacerowego.

O czym pamiętać wybierając wózek rok po roku?

  • Wózki rok po roku są cięższe i większe od pojedynczych
  • Do wyboru mamy wiele opcji montażu poszczególnych siedzisk; wózki dla dwójki dzieci mogą być szersze lub dłuższe, w zależności od ułożenia siedzisk
  • Jeśli starszak nie chce już podróżować w wózku, może lepiej zdecydować się na dostawkę?

Musimy liczyć się z tym, że taki wózek jest cięższy od normalnego i zajmuje więcej miejsca: może to być problematyczne, jeśli w naszym bloku nie ma windy, nie mamy też gdzie przechowywać wózka. Jeśli planujemy np. jeździć komunikacją miejską, pamiętajmy o tym, że nie każdy model zmieści się wszędzie.

Co jeszcze warto mieć na uwadze? To, czy gondolę i siedzisko spacerowe (przede wszystkim) można montować w różnych kierunkach (przodem i tyłem do kierunku jazdy). Niektóre modele umożliwiają przekształcenie wózka rok po roku w "normalny", pojedynczy - ma to znaczenie, np. gdy będziemy chcieli wybrać się gdzieś tylko z jednym dzieckiem, a podwójny wózek po prostu będzie niewygodny.

A może jednak dla noworodka wózek, a dla starszaka podstawka?

Roczniaka wózek może już nudzić, może nie chcieć spędzać w nim mnóstwo czasu - on woli chodzić, poznawać otaczający go świat. Z drugiej strony: szybko się męczy, w pewnym momencie może skarżyć się na bolące nóżki. Możemy skorzystać z nosidełka dla dziecka lub z dostawki do wózka. Na rynku dostępne są nie tylko takie, na których maluch musi stać: możemy zdecydować się na taką z siedziskiem. Ciężko będzie tam dziecku spać, ale na pewno nie będzie narzekało, że bolą go nogi.

Wózki dla dwójki dzieci w różnym wieku to coś, na co warto się zdecydować, jeśli często się przemieszczamy, pokonujemy duże odległości i wiemy, że starszak nie pokona ich samodzielnie. Przyda się także, jeśli dziecko przyzwyczajone jest do drzemki podczas spaceru, w wózku na pewno będzie mu wygodniej.

Obejrzyj wideo:

Mateusz Maga: Podziwiam kobiety za ich wytrwałość. Mężczyźni nie potrafiliby przeżyć porodu

To także może cię zainteresować:

Więcej o: