Łóżka dla dzieci - najważniejsze bezpieczeństwo i wygoda

Łóżka dla dzieci znajdziemy obecnie w ofercie wielu producentów. Są zazwyczaj ładne i funkcjonalne, zupełnie inne od tych, jakie my pamiętamy ze swojego dzieciństwa.

Łóżka dla dzieci - konkurencja dla kołysek

Zakup odpowiedniego łóżeczka to jedno z najważniejszych zadań przyszłych rodziców w trakcie urządzania pokoju dla pociechy. Często w trakcie poszukiwań odpowiedniego produktu pojawiają się wątpliwości: zwykłe łóżeczko czy nieco już nienowoczesna kołyska?

Nowoczesne łóżeczka dziecięce to niewątpliwie ogromna konkurencja dla tradycyjnych kołysek, które kilkadziesiąt lat temu były czymś bardzo powszechnym. Na ich korzyść przemawia głównie to, że posłużą na znacznie dłużej. Z kolei z kołysek rezygnujemy, gdy nasza pociecha nauczy się już samodzielnie siadać.

To, jakie łóżeczko dziecięce wybierzemy, jest niezwykle istotne. W końcu to w tym miejscu noworodek spędzi największą ilość czasu w pierwszych miesiącach swojego życia.

Jakie produkty są więc najlepsze dla naszych dzieci? Jaki łóżeczka sprawdzają się najlepiej? Przede wszystkim te trwałe, funkcjonalne i bezpieczne - takie, dzięki którym rodzice będą mogli spać bezpiecznie bez obaw o maleństwo.

Łóżeczka dla dzieci - na co zwrócić uwagę?

Łóżka dla dzieci są obecnie stabilne i bezpieczne. Do tego prezentują się atrakcyjnie pod względem wizualnym, więc nie powinniśmy mieć problemu z dopasowaniem modelu do naszego wnętrza.

Wielu rodziców poleca łóżeczka dla dzieci z litego drewna - ich zdaniem tego typu produkty cechują się ogromną stabilnością. Polecane są także mebelki z wyjmowanymi szczebelkami lub wymiennym bokiem - łóżko posłuży wówczas także dla starszego dziecka, które będzie umiało już samodzielnie chodzić.

Łóżeczka dziecięce - rodzaje, cena

Najczęściej spotykane wymiary łóżeczek obecnie to:

  • 140 na 70
  • 120 na 60

Jeśli chodzi o cenę, za najdroższe łóżeczka zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych. Jednak w takich przypadkach zazwyczaj mamy gwarancję doskonałej jakości. W sytuacji, gdy nie stać nas na taki wydatek, możemy poszukać łóżeczek renomowanych marek na popularnych portalach aukcyjnych, takich jak Allegro. Znajdziemy tam używane produkty w znacznie niższych cenach.

Zobacz także: Zabawki dla dziewczynek - jak nie popełnić błędu w trakcie zakupów?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.