Komoda z przewijakiem - praktyczny mebel dla świeżo upieczonych rodziców

Komoda z przewijakiem czy oddzielny przewijak? To pytanie zadaje sobie wielu świeżo upieczonych rodziców. O czym więc warto wiedzieć przed dokonaniem zakupu?

Komoda z przewijakiem - praktyczny mebel w twoim domu

Zazwyczaj jeszcze przed pojawieniem się dziecka na świecie, rodzice zaczynają kompletować wyposażenie jego pokoju. Jednym z powszechnych dylematów, o jakim pisze się na forach, jest wybór pomiędzy komodą z przewijakiem a oddzielnym przewijakiem. Co musimy więc wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Komoda z przewijakiem to bardzo przydatny sprzęt dla świeżo upieczonych rodziców. Przede wszystkim bardzo ułatwi im przewijanie malucha. Nie możemy także zapominać o jego najważniejszej zalecie - to sprzęt "dwa w jednym". W komodzie możemy umieścić ubranka, pieluszki, kosmetyki akcesoria dla dziecka.

Warto wspomnieć, że przewijaki dołączane do komód są zazwyczaj zdejmowane. Po okresie niemowlęctwa możemy więc go spokojnie usunąć, dzięki czemu pozostanie nam sama komoda

Przewijak na komodę - opinie rodziców

Zdaniem wielu rodziców komoda z przewijakiem to bardzo wygodne rozwiązanie. Ten przydatny i praktyczny mebel to bardzo dobra inwestycja.

Jak sobie radzą rodzice? Na naszym forum pojawiają się takie głosy:

"Ja już dla trójki dzieci mam takie rozwiązanie - przewijak jest 
nakładany na łóżeczko, a komoda stoi obok. Ma to tę zaletę, 
że na górze komody ustawiam sobie wszystkie potrzebne akcesoria i 
mam je pod ręką bez sięgania gdzieś daleko lub schylania się" - pisze agni7.

"Komodę uważam za sprzęt genialny. Chciałam mieć wszystko w kupie - kosmetyki, ubranka, pieluchy i przewijak i czuć się komfortowo wykonując wszelkie pielęgnacyjne czynności nad synkiem [...] Zakup komody był moim pragnieniem, tak sobie wyobrażałam funkcjonowanie przy dziecku i cieszę się, że posłuchałam siebie, bo takie rozwiązanie idealnie się sprawdziło" - pisze Pani Wąż

Komoda dziecięca z przewijakiem - o czym warto pamiętać?

Wielu rodziców zastanawia się, co jest lepszą inwestycją – komoda z przewijakiem czy oddzielny przewijak? Warto pamiętać o tym, że:

  • W komodzie możemy umieścić ubranka, pieluszki, kosmetyki i akcesoria dla dziecka.
  • Sprzęt "dwa w jednym" znacznie ułatwia pielęgnację malucha.
  • Po okresie niemowlęctwa możemy usunąć przewijak, dzięki czemu zostaje nam sam mebel.

Zobacz także: Kombinezony dla dzieci - najlepszy wybór na chłodne dni

Więcej o: