Kołyski dla dzieci - mają wiele zalet, o których się zazwyczaj nie mówi

Kołyski dla dzieci znajdują się zazwyczaj na listach obowiązkowych elementów, jakie powinny znaleźć się w wyprawce noworodka. Jednak mimo to, warto przyjrzeć się ich zaletom. Być może to zachęci rodziców do zakupu takiego sprzętu.

Kołyski dla niemowląt - dlaczego przegrywają z łóżeczkami?

Przed pojawieniem się dziecka na świecie, wielu rodziców w trakcie kompletowania niezbędnych akcesoriów, waha się między wyborem kołyski i łóżeczka. Jednak, gdy poznajemy aktualne ceny kołysek (te najdroższe mogą kosztować nawet więcej niż 1000 złotych) zazwyczaj patrzymy bardziej przychylnym okiem na tę drugą opcję. Innym czynnikiem jest szybki rozwój dziecka. Gdy nasza pociecha będzie już w stanie samodzielnie siadać, musimy obowiązkowo zamienić kołyskę na łóżeczko. Z tej przyczyny zdaniem wielu rodziców zakup takiego sprzętu jest nieopłacalny.

Jednak podejmując taką decyzję, zazwyczaj nie mamy pojęcia o tym, jak pozytywny wpływ na rozwój naszego dziecka może mieć ten sprzęt.

Kołyski dla dzieci - uwielbiane przez najmłodszych

Małe dzieci uwielbiają być kołysane. Podobno czują się w kołyskach trochę jak w brzuchu mamy, gdzie kołysanie było całkowicie naturalnym stanem. Z tej przyczyny dzięki przebywaniu w kołysce dziecko czuje się spokojniejsze i ma zapewnione duże poczucie bezpieczeństwa. Kładąc tam zapłakane dziecko, rodzic może spodziewać się, że po krótkim czasie jego pociecha będzie znacznie spokojniejsza.

Wpływ na rozwój dziecka

Kołyska dla niemowląt posiada wiele nieznanych nam zalet. To właśnie przez te atuty specjaliści zachęcają świeżo upieczonych rodziców do zakupu tego typu sprzętu. Przykładowo, kołyska może mieć bardzo dobry wpływ na rozwój układu nerwowego dziecka. Zdaniem neurologów dzieci, które we wczesnym okresie rozwoju były kołysane dosyć regularnie, szybciej zaczynają się samodzielnie ruszać, a w przyszłości osiągają lepsze wyniki w nauce.

Zobacz także: Akcesoria dla niemowląt - co powinno się znaleźć na liście zakupów przyszłych rodziców?

Pościel do kołyski

Gdy już zdecydujemy się na zakup kołyski dla dziecka, nie możemy zapominać o odpowiedniej pościeli, która uzupełni zestaw. Jedną z najważniejszych kwestii są wymiary. W trakcie zakupu musimy pamiętać, jak duża jest kołyska, ponieważ producenci przygotowują obecnie pościel w różnych rozmiarach.

Więcej o: