Hu¶tawki dla dzieci sprawdz± się w domu i poza nim. Hu¶tawki ogrodowe dla dzieci to co¶ na teraz

Co¶, w co jedne maluchy uwielbiaj±, inne - wręcz przeciwnie: hu¶tawki dla dzieci. Zanim zdecydujesz się zainwestować w tak± z mnóstwem funkcji, wypróbuj, czy twoje dziecko będzie chciało w niej leżeć. Co innego hu¶tawki ogrodowe - je kochaj± chyba wszyscy.

Hu¶tawka dla dzieci to co¶, co wielu kojarzy często z (w uproszczeniu) siedziskiem zamontowanym na linkach np. w futrynie drzwiowej. Nowoczesne hu¶tawki dla niemowl±t przypominaj± bardziej z leżaczki bujaczki , chociaż i takie, wisz±ce w drzwiach ciesz± się popularno¶ci±.

Hu¶tawki dla niemowl±t: bujaj±, wydaj± dĽwięki i nie tylko

Przede wszystkim: nie kupuj jej, zanim pojawi się dziecko. Niektóre maluchy hu¶tawek (i innych tego typu akcesoriów) w ogóle nie toleruj±, a - nie ukrywajmy - to duży wydatek. Możesz spróbować od leżaczka bujaczka, a je¶li okaże się, że twoje dziecko chętnie w nim przebywa, możesz zdecydować się na hu¶tawkę. To często zakup zbiorczy, prezent, który dziecku kupuje kilka osób.

Hu¶tawka porusza się w przód i w tył? Nic bardziej mylnego! Hu¶tawki dla niemowl±t poruszaj± się w różnych płaszczyznach, możesz też regulować intensywno¶ć ruchów. Większo¶ć modeli zawiera także dodatkowe opcje, takie jak wibracje, melodyjki, pał±k z zabawkami czy projektor. Poruszaj± się one automatycznie, nie musimy ich bujać.

Kołysanie jest ważne dla dzieci

O tym, że dzieci uwielbiaj± być kołysane, nie musimy przypominać. S± takie, które akceptuj± jedynie bujanie w ramionach rodziców, innym podoba się po prostu sam ruch. Kołysanie jest także ważne dla rozwoju dziecka, wielu specjalistów poleca montowanie w domu hu¶tawek, które pomagaj± ćwiczyć zachowywanie równowagi. Popularne s± hu¶tawki-koła, na których dziecko może leżeć.

Przeczytaj także: Integracja sensoryczna - jakie s± objawy zaburzeń?

Hu¶tawka domowa: jak± wybrać?

Do wyboru mamy wiele modeli: wspomniane już hu¶tawki przypominaj±ce bujaki, okr±głe, przypominaj±ce worki czy takie montowane w futrynie. W sklepach znajdziemy też hu¶tawki wolnostoj±ce - przypominaj± klasyczne hu¶tawki ogrodowe, które możemy szybko złożyć i rozłożyć. Takich hu¶tawek z powodzeniem możemy używać w domu, jak i poza nim.

Wybór hu¶tawki dla dzieci do domu nie jest łatwy, je¶li zdecydujemy się już na konkretny rodzaj, np. hu¶tawkę montowan± w futrynie, mamy do wyboru wiele opcji: siedzisko może być plastikowe, drewniane, zabudowane lub nie... Ważne, aby zdecydować się na takie, w którym nasze dziecko będzie bezpieczne - aby liny mocuj±ce siedzisko przechodziły w dobrym miejscu, aby maluch miał podparcie z tyłu i z przodu. Najlepiej także, aby dodatkowe zabezpieczenie przechodziło między nóżkami, aby dziecko nie wy¶lizgnęło się z hu¶tawki.

Hu¶tawka ogrodowa dla dzieci

Zabawki ogrodowe to dla wielu przede wszystkim piaskownica, zjeżdżalnia i hu¶tawka. Sprzęty kupimy w sklepach budowlanych, na dziale z wyposażeniem ogrodu, w serwisach aukcyjnych czy bezpo¶rednio od producenta - wiele firm specjalizuje się w zabawkach ogrodowych, możemy kupić całe zestawy, dopasowane do naszych potrzeb.

Hu¶tawki dla dzieci do ogrodu? Możemy wykorzystać i te, które montujemy w domu i zawiesić je na grubej gałęzi czy na specjalnym stelażu (elementy do samodzielnego montażu kupicie w większo¶ci sklepów). Dla młodszych dzieci wybieraj stabilne siedzisko, z zabezpieczeniem z przodu i z tyłu. Starsze dzieci mog± już korzystać z "deski".

Hu¶tawka drewniana dla dzieci jest chyba jedn± z popularniejszych. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio j± zabezpieczyć, aby móc j± używać przez długi czas.

Hu¶tawka ogrodowa dla dzieci: jak zrobić?

Najprostsza to po prostu siedzisko na linach zamontowane na najgrubszej gałęzi. Bardziej skomplikowan± hu¶tawkę do ogrodu zrobimy z czę¶ci dostępnych w marketach budowlanych - z bali, które musimy odpowiednio poł±czyć. Na koniec zostaje przymocowanie siedziska. Oczywi¶cie możemy też spawać rury i z nich zrobić konstrukcje, ale polecamy raczej te drewniane.

Więcej o: