Jeździki dla dzieci: rowerki, autka i inne. Samochody jeździki dla dzieci nie tracą na popularności

Na pewno wiesz jak wyglądają samochody jeździki dla dzieci - zmieniają się tylko bohaterowie bajek, a ich budowa pozostaje bez zmian. Ale to nie jedyne jeździki dla dzieci. Jakie "odpychacze" znajdziemy jeszcze na rynku?

Jeździki dla dzieci: coś dla mniejszych i dla starszych

To jedne z tych zabawek, które dzieci uwielbiają. Spodobają się zarówno tym, które dopiero zaczęły chodzić, jak i tym, które już biegają. Odpychając się nogami dzieci mogą swobodnie się przemieszczać i to o wiele szybciej, niż na nogach. Maluchom, które dopiero stawiają pierwsze kroczki, jeździki często służą jako pchacze. Warto do jeździka, który ma skrzynkę, coś włożyć, aby był cięższy, a zarazem - stabilniejszy. Zbyt lekki jeździk łatwo odjedzie dziecku.

Samochody jeździki dla dzieci

Samochodzik dla dzieci do odpychania to jeden z popularniejszych modeli jeździków, który zna chyba każdy. Jeździk dla dzieci w formie autka, z kierownicą (oczywiście z klaksonem), schowkiem pod siedziskiem i oparciem, które może również pełnić rolę rączki - czy to dla rodzica, który będzie pomagał dziecku w odpychaniu, czy dla malucha, który wykorzystuje jeździk jako pchacz. Samochody jeździki dla dzieci znajdziemy w wielu wzorach i kolorach - mogą być np. lokomotywą albo ozdobione postaciami z popularnej bajki.

Niektóre modele posiadają także podstawki pod nóżki, ochronną barierkę i dłuższą rączkę do pchania - gdy dziecko zmęczy się odpychaniem, jeździk można wykorzystać jako wózek.

Rowerki jeździki dla dzieci

Jeździki mogą być też pierwszymi rowerkami biegowymi. Rowerki jeździki dla dzieci mają cztery lub trzy koła (o różnym rozstawie), przednie koło (lub koła) często są ruchome, połączone z kierownicą, co ułatwia sterowanie.

Jeździki dla dziewczynek, jeździki dla chłopców

Większość dziecięcych jeździków jest uniwersalna, mogą z nich korzystać dziewczynki i chłopcy. Jeśli jednak chcemy, możemy wybrać jeździki dla dziewczynek, np. z księżniczkami, kwiatuszkami albo jeździki dla chłopców, z samochodami czy koparkami. Dziewczynki mogą jednak korzystać z teoretycznie chłopięcych wzorów i odwrotnie. Sama budowa jest taka sama, a to, jaki wzór wybierzemy, zależy od tego, co podoba się naszemu dziecku.

Jeździk dziecięcy: z plastiku ale nie tylko

Najwięcej dziecięcych jeździków to te wykonane z plastiku, jednak na rynku znajdziemy również takie wykonane z innych materiałów, np. z drewna czy metalu. Cena jeździka uzależniona jest właśnie od tego, z czego jest zrobiony, a także od jego zdobienia - jeśli znajduje się na nim popularna postać, na tzw. licencji, jeździk będzie kosztował więcej.

Więcej o: