Kocyki dla dzieci to podstawowy element wyprawki. Jaki kocyk dla dziecka wybrać?

Kocyki dla dzieci to coś, co znajdziemy w każdym sklepie z artykułami dla najmłodszych - wybór jest naprawdę duży. Na co zwracać uwagę, jakie są najpopularniejsze modele kocyków?

Kocyki dla dzieci to coś, co używają maluchy mniejsze i większe. Przydają się w każdym wieku - starsi także chętnie otulają się kocem. Kocyki dziecięce występują w wielu rozmiarach, są wykonane z różnych materiałów, mają różne wzory, nadruki... Na pewno znajdziesz taki, który spodoba się tobie i dziecku.

Kocyki dla niemowląt

Kocyk zabieramy ze sobą już do szpitala , na porodówkę. Nakrywamy nim dziecko, owijamy zamiast rożkiem. Kocyki dla niemowląt są małe, zazwyczaj mają rozmiar 70x100 cm. Najlepiej, aby ten pierwszy kocyk był wykonany był z bawełny lub innego naturalnego materiału, nie był zbyt ciężki.

Kocyk często staje się rzeczą, która towarzyszy maluchowi przez wiele lat, pomaga mu zasnąć itp. Warto wybrać kocyk dla dziecka dobry jakościowo, który nie zepsuje się po pierwszym praniu (a prany będzie zapewne często). Dobrze mieć kilka różnych kocyków, ale jest szansa, że tylko jeden z nich dziecko obdarzy wielkim uczuciem.

Kocyki dla dzieci z imieniem

Haftowane kocyki dla dzieci mogą być doskonałym prezentem dla maluszka. Możemy wyszyć imię dziecka, datę urodzenia - co tylko chcemy. Jest to możliwe w wielu punktach, często i sklepy oferują taką opcję (za dodatkową opłatą). Kocyki dla dzieci z imieniem cieszą się popularnością od pewnego czasu, są nie tylko praktycznym prezentem ale i dobrą pamiątką.

Większy kocyk, z wyhaftowanym imieniem, przyda się także starszemu dziecku - w żłobku albo w przedszkolu. Taka forma podpisu jest na pewno o wiele trwalsza i nie ulegnie zniszczeniu podczas prania.

Kocyki dla dzieci na drutach

Kocyk wykonany własnoręcznie to kolejny pomysł na prezent dla malucha. Jeśli tylko umiesz robić na drutach, możesz stworzyć wyjątkowe dzieło, jakiego próżno szukać na sklepowych półkach. OK, znajdziesz tam kocyki, które są robione ręcznie, ale w większości nie są to pojedyncze modele. Ty możesz wybrać kolor, wzór, możesz zrobić kocyk w niestandardowym rozmiarze czy kształcie. Podpytaj rodziców, może przyda im się mniejszy kocyk do wózka, a może potrzebują czegoś większego, co sprawdzi się również jako podręczna mata?

Wystarczy podstawowy ścieg, aby stworzyć coś wyjątkowego - nie musisz robić odwróconych warkoczy, ani innych skomplikowanych wzorów. Pamiętaj jedynie, aby nie wybierać sztucznych materiałów, lepiej zrezygnuj też z moheru, który może być zbyt drażniący dla niemowlaka.

Kocyki bawełniane dla niemowląt

To najlepszy wybór. Przewiewne, delikatne, dostępne w wielu wzorach i gramaturach - na pewno znajdziecie coś dla siebie. Bawełniane kocyki nie muszą mieć "gładkiej" struktury. Niektóre przypominają te robione na drutach.

Kocyk z mikrofibry to coś, na co decyduje się wielu rodziców - przede wszystkim dlatego, że jest on dość mały, łatwo go zwinąć i spakować np. do torby do wózka . Lepiej jednak postawić na kocyk bawełniany. Także można go złożyć do niewielkich wymiarów, a dla malucha naturalne włókno będzie o wiele lepsze.

Więcej o: