Bielizna ciążowa: seksowna bielizna dla ciężarnych istnieje?

Bielizna ciążowa wielu kojarzy się z bezkształtnymi kawałkami bawełny, a tak wcale nie jest! Przychodzi taki moment w ciąży, że bielizna, którą nosiłyśmy do tej pory uwiera, przeszkadza. Mniejszy problem jest z reguły z majtkami, gorzej ze stanikiem. Czy do wyboru mamy jedynie babcine komplety? Nie! Bielizna ciążowa może być (i jest) seksowna!

Bielizna ciążowa to przede wszystkim staniki. Często tym mianem określa się biustonosze do karmienia - kupując bieliznę, możemy wybrać taką, która przyda nam się później (czyli staniki ze specjalnymi odpinanymi klapkami). Pamiętaj jednak, że rozmiar piersi ciągle się zmienia, staniki do karmienia najlepiej kupować w pod koniec trzeciego trymestru - jednak i wtedy nie mamy pewności, że nasz rozmiar wkrótce nie ulegnie zmianie, jest jak w kalejdoskopie.

  Bielizna ciążowa: jest w czym wybierać

  Większość marek ma już w swojej ofercie bieliznę ciążową (mowa tu głównie o biustonoszach, które później możemy wykorzystać do karmienia oraz o bieliźnie nocnej - również takiej z odpinanymi klapkami na piersiach). Również majtki z wyższym, elastycznym stanem, można znaleźć w wielu sklepach.

  Będąc w ciąży nie musimy rezygnować z seksownej bielizny, na równi z wyglądem powinniśmy jednak myśleć o wygodzie - nic nie może nas uwierać, cisnąć. Piersi w ciąży są bardzo wrażliwe, koronka (która do tej pory nam nie przeszkadzała) może być wielkim utrapieniem.

  Seksowna bielizna ciążowa

  Bielizna ciążowa to nie tylko "bawełniane trójkąty". Możemy nosić bieliznę wykonaną z satyny, koronkową, ozdobioną różnymi aplikacjami. Seksowna bielizna dla ciężarnych istnieje i wygląda naprawdę dobrze. Kłopot w tym, że nie zawsze wygląd idzie w parze z wygodą, a to w ciąży jest najważniejsze. Usztywniane staniki często posiadają fiszbiny, które przeszkadzają, wbijają się w stale zmieniające swój rozmiar piersi.

  Kolaż seksowna bielizna / Materiały partneraKolaż seksowna bielizna / Materiały partnera Kolaż seksowna bielizna / Materiały partnera Kolaż seksowna bielizna / Materiały partnera

  Bielizna ciążowa Triumph

  Bielizna ciążowa Triumph to staniki do karmienia - seria Mamabel. Znajdziemy tam dwa modele - Mamabel Cotton (bezfiszbinowy usztywniany) oraz Mamabel Comfort (bezfiszbinowy), który występuje w dwóch kolorach: białym i czarnym.

  Bielizna ciążowa Alles

  MaMa by Alles to bielizna dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. W kolekcji znajdziemy staniki, majtki, a także koszulki do spania i bolerka. Istnieje wiele wzorów - do wyboru mamy zarówno klasyczną, czarną bieliznę, jak i wielokolorową, ozdobioną kwiatkami lub innymi nadrukami.

  Bielizna ciążowa Anita

  W ofercie firmy Anita znajdziemy bieliznę (zarówno tę "zwykłą", jak i sportową) oraz kostiumy kąpielowe. Nie brakuje także produktów dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią. Bielizna ciążowa Anita to głównie staniki do karmienia. W ofercie marki znajdziemy także figi wyszczuplające ReBelt Panty - do noszenia już po porodzie. Biustonosze do karmienia Anita to zarówno staniki z fiszbinami, jak i bez nich. Są one zabudowane, na szerokich ramiączkach, dobrze podtrzymują biust.

  Kolaż bielizna Anita / Materiały partneraKolaż bielizna Anita / Materiały partnera Kolaż bielizna Anita / Materiały partnera Kolaż bielizna Anita / Materiały partnera

  Intimissimi bielizna ciążowa

  W ofercie Intimissimi nie znajdziemy linii przeznaczonej specjalnie dla kobiet w ciąży, jednak spośród wielu dostępnych modeli jesteśmy w stanie wybrać takie, w których będziemy dobrze się czuły w ciąży, staniki, które będą dobrze podtrzymywały biust. Niestety, miseczki nie są odpinane, biustonosze nie sprawdzą się podczas karmienia piersią (oczywiście odchylanie miseczki wchodzi w grę, ale nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie).

  Tania bielizna ciążowa

  Na bieliznę ciążową nie musimy wydawać fortuny. Owszem, większość staników (które wykorzystamy i po porodzie, karmiąc piersią) kosztuje około 100-150 zł, jednak znajdziemy także tańsze modele. Biustonosze do karmienia możemy kupić już za około 20-30 zł (np. ten marki Canpol). Warto zaglądać także na różne serwisy aukcyjne, bielizna ciążowa Allegro to solidny dział, nowe modele znajdziemy tam w atrakcyjnych cenach (nie wybierajmy bielizny używanej, często jest zdeformowana, rozciągnięta - a biust w ciąży i po niej musi być dobrze podtrzymywany).

  Więcej o:
  Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.