Czego potrzebuje niemowlę na plaży?

Pierwsze wakacje i wyprawy na plażę wymagają wielu przygotowań. Co zabrać, by wypad był udany?

Bezpieczne niemowlę na plaży

Niemowlę nie powinno się opalać. Co gorsze nie powinno też stosować kremów z filtrami chemicznymi. Jak sobie radzić w tej sytuacji? Po pierwsze udajcie się do apteki i wypytajcie o kremy z naturalnymi filtrami z SPF 30 lub 50. Maluszka należy posmarować pół godziny przed wyjściem na słońce. Niestety musicie ograniczyć pobyt na plaży, ponieważ dla tak małych dzieci niewskazane jest przebywanie na słońcu pomiędzy 11:00 a 16:00. Nie zapomnijcie o czapeczce z daszkiem!

Super zabawa!

Plaża dla starszych niemowląt jest niczym wielka piaskownica. Niektóre dzieci początkowo są nieco zdezorientowane jej ogromem, ale zazwyczaj po chwili chętnie sięgają po wiaderka, łopatki i foremki. Polskie morze jest zbyt zimne na kąpiele, ale jeśli zabierzecie ze sobą małą, dmuchaną wanienkę, wcale nie będziecie musieli rezygnować z pluskania się w czystej i nagrzanej na słońcu wodzie.

Niemowlę na plażyNiemowlę na plaży Niemowlę na plaży Niemowlę na plaży

Kostium dla niemowlaka?

Jesteśmy przyzwyczajeni do widoku niemowląt na plaży w samej pieluszce. Tymczasem warto zainwestować w kostium dla niemowlaka. Dlaczego? Po pierwsze stanowi dodatkową ochronę przed słońcem, a po drugie zapobiega przedostawaniu się piasku pod pieluszkę. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dziewczynek, które są znacznie bardziej podatne na infekcje intymne.

Zamiast wózka

Spacerowanie z wózkiem po plaży to udręka! Może nieco mniejsza, gdy pojazd jest wyposażony w duże, grube kółka, ale jednak... Zamiast wózka zabierz ze sobą chustę do noszenia dziecka lub nosidełko. A co z wózkiem? On również się przyda! Do przetransportowania wszystkich niezbędnych rzeczy wraz z niemowlęciem na plażę...

Więcej o: