Aktywny weekend z dzieckiem

Czy z dzieckiem można aktywnie spędzać czas? A z niemowlęciem? O czym pamiętać, by weekend w plenerze był przyjemnością, a nie walką z przeciwnościami losu?

Sztuka przewidywania

Nagły deszcz? Przypadkowa kąpiel w jeziorze, rzece lub zwykłej kałuży? Nieprzewidziane problemy żołądkowe? Dla osób, które nie mają dzieci to wszystko wydaje się zbytnim pesymizmem, ale rodzice z długim stażem wiedzą, że naprawdę wszystko może się zdarzyć. Dlatego warto przygotować się na wszelkie możliwości... Dzięki temu nie trzeba będzie przerywać weekendowej wycieczki za miasto i pędzić z powrotem do domu.

Ubrania dla dziecka na zmianęUbrania dla dziecka na zmianę Weź ubrania na zmianę i wygodne buciki! Weź ubrania na zmianę i wygodne buciki!

Ubrania dla dziecka na przebranie

Małe dziecko potrafi wykąpać się nawet w kałuży, a co dopiero w stawie podczas karmienia kaczek. Uciekanie przed morskimi falami najczęściej kończy się tym, że któraś jest zwyczajnie za duża i zupełnie zaskakuje brzdąca. O tak prozaicznych przypadkach, jak zalanie się soczkiem czy wybrudzenie jedzeniem nie warto nawet wspominać. Wniosek jest jeden: należy zabrać ze sobą ubrania dla dziecka na przebranie. I to nie pojedyncze, a cały komplet. Bardziej zapobiegliwi rodzice biorą dwa... Pamiętaj również o wrzuceniu do torby cieplejszej bluzy lub kurteczki na wypadek zmiany pogody.

Jedzenie i picie

Jedynie niemowlęta karmione piersią nie wymagają wożenia ze sobą jedzenia. Jeśli zapomnisz o przekąskach lub wodzie możesz być pewien, że tuż po ruszeniu spod domu usłyszysz "mamo/tato jeść/pić!".  Oczywiście coś takiego nie zdarzy się zapewne, gdy będziesz mieć je w pogotowiu. Chociaż kto wie?

Podróżowanie z małymi dziećmi jest znacznie łatwiejsze dzięki szerokiej ofercie dostępnych akcesoriów: butelek, kubków niekapków, wszelkiego rodzaju zastawie, ale nie tylko... Tuż przed wyjściem z domu możesz podgrzać słoiczek lub mleko, a następnie włożyć je do specjalnego opakowania termicznego, które na długo utrzyma ciepło. Wiele dzieci chętniej je ciepłe posiłki, choć zdarzają się i takie, którym jest to zupełnie obojętne.

Torba dla niemowlakaTorba dla niemowlaka Torba dla niemowlaka Torba dla niemowlaka

Torba dla niemowlaka

W co włożyć wszystkie te niezbędne rzeczy dziecka? Najłatwiej będzie, gdy zaopatrzysz się w specjalną torbę dla niemowlaka. Wybierając ją szukaj modeli z przewijakiem. Torba na rzeczy dziecka powinna mieć jak najwięcej kieszeni i schowków. Włożysz do nich pieluszki, kremy, mokre chusteczki i wszystkie wymienione wyżej rzeczy. Na koniec zawiesisz ją na wózku lub przełożysz przez ramię i możesz udać się w dowolne miejsce będąc pewnym, że nic nie zakłóci weekendowej wycieczki. No chyba, że zdarzy się coś, czego jednak nie przewidziałeś...

Więcej o: