Wakacje z niemowlakiem - o czym nie możesz zapomnieć

Wybieracie się na pierwsze wakacje z najmłodszym członkiem rodziny? Pewnie obawiacie się, że zapomnicie spakować wszystkiego co najważniejsze. Nasza lista powinna pomóc Wam, spakować się na wakacje z niemowlakiem.

Pierwsze wakacje z niemowlakiem wydają się młodym rodzicom sporym wyzwaniem. Jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują. Dobre zorganizowanie, nawet na kilka dni wcześniej oraz lista rzeczy, które powinny znaleźć się w bagażu z pewnością pomoże. Warto, by pierwszy wyjazd z maluchem nie był zbyt długi - w zależności od wieku i osobowości dziecka, może to być dla niego mniejszy lub większy stres. Dlatego lepiej nie ryzykować od razu 2 tygodniowymi wczasami. Pierwszy wyjazd z maluszkiem naszym zdaniem nie powinien trwać dłużej niż tydzień. To też dla Was, rodziców ułatwienie, ponieważ bez trudu sobie poradzicie.

Bagaż dla dziecka zależy oczywiście od jego wieku, Waszych i dziecka przyzwyczajeń oraz takich czynników jak miejsce wyjazdu oraz miesiąc w roku. Nasz lista sprawdziła się u nas w przypadku 6 miesięcznego niemowlaka podczas tygodniowego wyjazdu w maju.

Wakacje z niemowlakiemWakacje z niemowlakiem fot. Pinterest fot. Pinterest Co spakować do głównego bagażu?

- komplet ubranek na każdy dzień (body z długim rękawem, krótkim, półśpiochy, pajac - warto być przygotowanym na każdą pogodę)

- cieplejsza bluza dla niemowlaka

- czapeczka bawełniana

- śliniak

- ulubiony kocyk, pod którym śpi o tej porze roku

- wanienka turystyczna i kosmetyki higieniczne

- zapas pieluch (nam wystarczyło opakowanie 56 sztuk)

- zestaw kosmetyków - warto pamiętać o filtrze przeciwsłonecznym dla niemowląt

- 2 butelki, mleko i słoiczki (chyba, że maluch jest jeszcze na piersi) oraz podgrzewacz do butelek (obiadki też można w nim podgrzewać), łyżeczka dla niemowlaka

- apteczka dla malucha - termometr, coś przeciwbólowego, żel na dziąsła oraz coś na kolki bądź wzdęcia

- ulubione zabawki - w naszym przypadku wystarczyła mata edukacyjna, którą łatwo zwinąć

- wózek

Co spakować dla niemowlaka do bagażu podręcznego?

- smoczek

- 2-3 pieluszki na zmianę

- pieluszki: 1 tetrową oraz 1 flanelową (można położyć na przewijak, wytrzeć dziecku buzię czy okryć przed słońcem lub wiatrem, itp.)

- woda w butelce do picia

- jedzonko (jeśli podróż jest dłuższa)

- ulubioną zabawkę

Co warto, by zapewnił hotel, pensjonat?

- łóżeczko turystyczne

- czajnik elektryczny