Jak wybrać ubranka dla noworodka?

Czy ubranka dla noworodka powinny mieć jakieś szczególne cechy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Czego się wystrzegać? Podpowiadamy, jakie pajace i body dobrać.

Wyprawka dla noworodka

Oczekując na pierwsze dziecko niejednokrotnie myślisz o zakupie wyprawki. Niesamowicie bogata ofert pajacy, body, kaftaników i śpioszków przyprawia o zawrót głowy. Wszystkie są śliczne i najchętniej wykupiłabyś cały asortyment sklepów dla dzieci. Ale czy na pewno każde ubranko jest tak samo praktyczne? Okazuje się, że niekoniecznie.

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

  • 4 kaftaniki lub body
  • 4 pajacyki
  • 2 pary skarpetek
  • 2 pary rękawiczek
  • 2 czapeczki
  • rożek
  • kocyk

wyprawka dla noworodkawyprawka dla noworodka wyprawka dla noworodka wyprawka dla noworodka

Najwygodniejsze body

Choć w teorii wydaje się to banalnie proste, w praktyce ubranie noworodka będzie Cię początkowo kosztować sporo nerwów. Jak przełożyć malutką rączkę przez rękaw? Co zrobić, gdy brzdąc płacze podczas ubierania? Jeśli do tego dojdą niewygodne ubranka, Twój stres wzrośnie. Dlatego powinnaś zwracać uwagę przede wszystkim na sposób zakładania bodziaków. Przekładane przez głowę nie są najlepszym rozwiązaniem dla niewprawionych rodziców. O wiele lepszym pomysłem jest zakup body kopertowych. Wystarczy rozłożyć je rozpięte na przewijaku i zawinąć w nie noworodka.

wyprawka dla noworodkawyprawka dla noworodka wyprawka dla noworodka wyprawka dla noworodka

Pajace z odpowiednim zapięciem

Nie tylko body, ale również pajace powinny nastręczać jak najmniej trudności podczas ubierania. Modele zapinane na pleckach dziecka są najgorszą z możliwości. Oprócz przełożenia ich przez głowę i włożenia malutkich rączek w rękawki, musisz jeszcze odwrócić maleństwo, by zatrzasnąć napki. Nawet wprawieni rodzice miewają z tym problemy, a niemowlę często nie pomaga i np. płacze podczas ubierania. Lepiej wybrać pajace z rozcięciem pośrodku zapinane na obie nóżki.

Więcej o: