Najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci powyżej 3 lat - połącz zabawę z nauką

Szukasz odpowiedniej zabawki dla Twojego dziecka? Najlepszym wyborem dla dzieci powyżej 3. roku życia są zabawki edukacyjne łączące dobrą zabawę z nauką. Zobacz, jakie rodzaje zabawek edukacyjnych masz do wyboru.

Każdy rodzic wie, jak ważny jest prawidłowy rozwój dziecka. Dzieci powyżej 3. roku życia powoli zaczynaj być coraz bardziej ciekawe otaczającego ich świata i chłoną pierwsze wiadomości jak gąbka. Naśladują dorosłych, chcą wszystkiego spróbować i dotknąć. Ten okres jest więc najlepszym momentem na wdrożenie do ich świata zabawek edukacyjnych , które są w stanie zaspokoić ciekawość dziecka oraz rozwinąć wiele przydatnych umiejętności. Wspólna zabawa z dzieckiem przy wykorzystaniu zabawek edukacyjnych to doskonały pomysł na wartościowe zagospodarowanie czasu. Zabawki te rozwijają kreatywność, uczą cyferek i liter oraz rozwijają koordynację ruchową. Niektóre zabawki pomagają także w nabraniu potrzebnych w dalszym życiu odruchów i zachowań. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów zabawek edukacyjnych, które świetnie wpływają na rozwój dziecka:

Rozwój zdolności manualnych i rozpoznawanie kształtów

Klocki i układankiKlocki i układanki Klocki i układanki Klocki i układanki

Dzieci w wieku powyżej 3 lat mają już zazwyczaj dosyć dobrze rozwinięte zdolności manualne, ale zawsze warto nadal czuwać nad prawidłowym rozwojem tej umiejętności. Tutaj dobrze jest także zacząć wprowadzać naukę rozpoznawania kształtów i kolorów. Świetnym narzędziem do tego będą wszelkiego rodzaju klocki, układanki oraz puzzle. Na niektórych z nich są również narysowane litery i cyfry, co pozwoli dziecku się z nimi oswoić. Ponadto dziecko poprzez układanki rozwija również swoją wyobraźnię oraz kreatywność tworząc najróżniejsze kombinacje.

Rozwój kreatywności

Zabawki na kreatywnośćZabawki na kreatywność Zabawki na kreatywność Zabawki na kreatywność

Na rozwój kreatywności oprócz klocków i układanek świetnie wypływają zabawki muzyczne , czyli wszelkie zabawkowe instrumenty: gitary, cymbałki czy mikrofony. Oprócz tego kolorowanki oraz popularne znikopisy, które pozwalają dziecku poznać kolory i tworzyć swoje pierwsze dzieła sztuki. Ponadto zabawkami, które rozwijają kreatywność oraz rozbudzają ciekawość świata są także wszelkiego rodzaju zestawy małego naukowca pozwalające dziecku na odkrywanie nowych, niesamowitych rzeczy.

Nauka liczenia, pisania, czytania

Nauka liter i cyferNauka liter i cyfer Nauka liter i cyfer Nauka liter i cyfr

Najlepsze do poznania przez dziecko cyfr oraz literek będą tablice edukacyjne, zeszyty ze wzorami liter oraz klocki z napisami. Dziecko poprzez wspólną zabawę z rodzicem pozna w ten sposób kształty liter i cyfr oraz nauczy się je rozpoznawać. Powoli zacznie także układać proste słowa.

Zabawki uczące odpowiednich zachowań

Zestawy edukacyjneZestawy edukacyjne Zestawy edukacyjne Zestawy edukacyjne

Istnieją też zabawki, które pomogą Twojemu dziecku uczyć się odpowiednich zachowań. Taką zabawą może być sklep, zabawki w postaci przyborów do gotowania czy do pracy w ogrodzie albo narzędzia do majsterkowania. W ten sposób Twoje dziecko pozna niektóre dorosłe czynności, które potem przydadzą się mu życiu. Na rynku istnieje wiele takich edukacyjnych zestawów. Możesz wybrać któryś z nich dopasowując go do zainteresowań dziecka.

Więcej o: