Najdroższe nie znaczy najlepsze. Co ma, waszym zdaniem, dobra pielucha?

Pielucha powinna być przede wszystkim wygodna dla dziecka. Czy cena idzie w parze z komfortem? Wraz z małym Mikołajem, przetestowaliśmy dla Was pięć popularnych marek, z różnych półek cenowych. Sprawdzaliśmy je pod względem wygody dla dziecka, jak i praktyczności dla rodzica.

Jako młodzi rodzice nie udało nam się od razu odnaleźć w pieluchowym świecie, dlatego wypróbowaliśmy różne firmy i warianty - od tych najtańszych, po bardziej prestiżowe. Wybraliśmy pięć marek godnych polecenia, z różnych półek cenowych - Pampers Premium Care i Sleep & Play , Dada (dostępne w sieci Biedronka), BabyDream (dostępne w galeriach Rossman) oraz Bella Happy , wszystkie w rozmiarze 3. Jakie wrażenia, co powinna posiadać dobra pielucha?

Na pierwszy rzut oka - jakość wykonania i wygląd

Na pierwszy rzut oka - jakość wykonania i wyglądNa pierwszy rzut oka - jakość wykonania i wygląd kolaż edziecko /Na pierwszy rzut oka - jakość wykonania i wygląd kolaż edziecko /Na pierwszy rzut oka - jakość wykonania i wygląd

To co pierwsze rzuca się w oczy, kiedy otwieramy paczkę Pamperów , to przede wszystkim wysoka jakość wykonania . Nie jest to różnica znacząca, kiedy porównujemy wersję Premium oraz Sleep & Play , dlatego nie warto naszym zdaniem przepłacać za te pierwsze. Pieluszki Happy pomimo podobnej ceny są grubsze i zdają się być bardziej "papierowe", co jednym będzie odpowiadać, innym nie. Nam o wiele wygodniej zakładało się cieńsze pieluszki - zarówno Pampers , jak i BabyDream oraz Dada . Te dwie ostatnie były wykonane na podobnym poziomie, ale też ich cena jest bardzo zbliżona do siebie. Dlaczego cieńsze pieluszki? O wiele wygodniej się je zakładało i wydaje nam się, że mniej krępowały ruchy dziecka. Łatwiej też było je zmieścić pod ubrankiem.

Chłonność i częstotliwość wymiany

Chłonność i częstotliwość wymianyChłonność i częstotliwość wymiany fot. Pampers /Chłonność i częstotliwość wymiany fot. Pampers /Chłonność i częstotliwość wymiany

To jedna z najważniejszych cech dobrej pieluszki. Naszym zdaniem chłonność testowanych marek była bardzo zbliżona . Dada oraz BabyDream doskonale sprawdzają się za dnia, na krótsze spacery czy w domu. Są nieco mniej chłonne od obu marek Pampers, jednak wyższa cena tych ostatnich nie jest adekwatna do proporcji zwiększonej chłonności. Jednakże Sleep & Play sprawdzają się o wiele lepiej w nocy i podczas podróży, czyli zawsze wtedy, kiedy dziecko musi przetrwać nieco dłużej bez zmiany pieluchy. Happy plasują się mniej więcej pomiędzy tanimi i najdroższymi pieluszkami. Ich cena jest bardzo zbliżona do Pampersów , dlatego my ponownie polecilibyśmy te drugie. Na co dzień jednak nie warto przepłacać, ponieważ chłonność (zarówno wilgoci, jak i zapachu) w tanich pieluszkach jest wystarczająca.

Podsumowanie - nasza ocena

Niekoniecznie najdroższe pieluszki będą najlepsze. Dużo zależy od indywidualnych upodobań rodziców (co dla nich jest wygodniejsze) oraz potrzeb dziecka. Znam rodziców, którzy bardzo sobie chwalą pieluchy Happy , podczas gdy nam nie przypadły do gustu. Na co dzień świetnie sprawdzają się tanie marki - Dada i BabyDream , z którym nam bardziej przypadły do gustu te drugie - wydawały się przyjemniejsze "do ciałka". Warto mieć też w domu zapasowe pieluchy Pampers Sleep & Play , bo wytrzymują najdłużej zanim się je zmieni. Pampers Premium w naszych oczach nie różnią się od swoich tańszych odpowiedników tej samej firmy (poza ładniejszym wyglądem), dlatego nie warto przepłacać.

Więcej o: