Małe, zgrabne, wygodne spacerówki - są takie? Jak znaleźć wózek, który sprawdzi się podczas podróży

Jeżeli tak jak my należycie do rodziców, którzy są w ciągłym ruchu, to z pewnością docenicie dobry wózek spacerowy, który zawsze pozwoli Wam zabrać pociechę ze sobą. Taki wózek powinien sprawdzić się zarówno do samolotu, kiedy lecicie na wakacje, jak i bezproblemowo zmieścić się w każdym bagażniku. Czy istnieje wózek spacerowy idealny - wygodny dla aktywnych rodziców i dziecka?

Rodzice, którzy często podróżują, niekoniecznie chcą lub mają możliwość zostawiać dziecko pod opieką babć czy opiekunki. Wspólne wakacje, wyjazd na działkę czy po prostu podróż do rodziny - w takich sytuacjach sprawdzi się kompaktowa spacerówka . Nam taka spacerówka przydaje się także, kiedy musimy pojechać na zakupy z dzieckiem lub musimy wnosić wózek po schodach. Czy udało nam się znaleźć wózek naszych marzeń?

Jak wybieraliśmy wózek dla maluszka?

Jak wybieraliśmy wózek dla maluszka?Jak wybieraliśmy wózek dla maluszka? fot. Pinterest /Jak wybieraliśmy wózek dla maluszka? fot. Pinterest /Jak wybieraliśmy wózek dla maluszka?

Jak większość młodych rodziców, nauczyliśmy się sporo na własnych błędach. Szukając idealnej spacerówki dla naszego malucha , oczywiście czytaliśmy opinie innych rodziców, ale zdawało nam się, że przecież nasze dziecko jest zupełnie inne i nie musimy zgadzać się z ich opiniami. Z perspektywy czasu (i drugiego już zakupionego wózka), wiem, że nie było to przemyślane.

W kwestii idealnej, kompaktowej spacerówki nie ma wyjątków - są rzeczy, które po prostu muszą być spełnione, by wózek był wygodny. Zwłaszcza jeśli jesteś młodą mamą i nie masz ochoty dźwigać więcej niż swoje kilku kilogramowe maleństwo. Każdy wózek wydaje się lekki, dopóki nie zapakujesz do niego pociechy i niezbędnych akcesoriów (a tych wraz z wiekiem dziecka jest zawsze coraz więcej - pieluchy, butelki, soczki itp).

Z doświadczenia polecam, by nie kupować w ciemno spacerówki, a przejść się po sklepach i "po przymierzać" się do różnych wózków. Tak warto znaleźć idealny model , który potem wyszukamy w internecie za o wiele mniejszą kwotę niż oferowana w sklepie stacjonarnym.

Na co zwracać uwagę kupując spacerówkę

Jeżeli jesteś młodą mamą to z pewnością wystarczy Ci noszenie na rękach coraz cięższego maleństwa. Nie ma potrzeby aby dodatkowo nosić kilkunastokilogramowe wózki. Ja byłam po cesarskim cięciu, tak więc miałam zakazane przez długi czas dźwigać cokolwiek poza dzieckiem. Jaki wózek sprawdził się w tamtym okresie?

Idealna spacerówka dla podróżujących rodziców powinna:

1. ważyć nie więcej niż 7-8 kg,

2. być malutka po złożeniu, tak by bez trudu zmieściła się w bagażniku,

3. łatwo się prowadziła - zwłaszcza na naszych "polskich drogach",

4. miała rozkładane siedzisko, aby dziecko mogło się zdrzemnąć (ważne zwłaszcza przy maluszkach),

5. być kompatybilna z akcesoriami, które na co dzień stosujemy (np. parasolka, daszek, koszyk).

Więcej o: