Wyprawka dla noworodka urodzonego zimą

Elementy wyprawki dla noworodka urodzonego zimą różnią się nieznacznie od letnich. I nie chodzi jedynie o zastąpienie krótkiego rękawa długim. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Zakup wyprawki dla noworodka to dla każdej mamy jeden z przyjemniejszych etapów ciąży. Najczęściej porównujemy oferty poszczególnych sklepów i sprawdzamy opinie o produktach na forach. Jeśli Twoje dziecko ma urodzić się zimą poza standardowymi rzeczami musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych drobiazgów.

Wyprawka dla noworodka urodzonego zimąWyprawka dla noworodka urodzonego zimą Wyprawka dla noworodka urodzonego zimą Wyprawka dla noworodka urodzonego zimą

Wózek na zimę

Wózek będący elementem zimowej wyprawki dla noworodka musi spełnić kilka dodatkowych warunków. Powinnaś założyć, że nawet w mieście od czasu do czasu będziesz chodzić po śniegu, a najczęściej po błocie. Znacznie łatwiej będzie Ci pchać wózek, jeśli jego koła będą dmuchane i jak najgrubsze. Im cieńsze kółka, tym większym wyzwaniem będzie każdy spacer w niepogodę.

Twój noworodek po urodzeniu będzie  maleństwem, jednak w ciągu pierwszego pół roku podwoi swoją wagę. Zimą musisz go ubrać w kombinezon, ciepłą czapę i dodatkowo opatulić kocem lub zawinąć w ciepły śpiworek. Aby to słodkie zawiniątko zmieściło się do gondoli , powinna być jak największych rozmiarów.

Większość wózków dziecięcych ma na dole dość poręczny schowek. Znajduje się tuż nad kołami, więc podczas deszczu czy chodzenia po błocie ma duże szanse się brudzić. Wybierz model wózka, w którym dolny schowek jest zabudowany z trzech stron, co w znacznym stopniu ochroni jego zawartość.

Jaki kombinezon wybrać?

Teoretycznie sprawa wydaje się prosta: dziecku należy kupić kombinezon. Gdy jednak wybierzesz się po zakup zimowej wyprawki dla noworodka znajdziesz modele, w których nóżki wkłada się w dwie nogawki lub zbliżone wyglądem dolnej części do śpiworka. Większość niemowląt nie lubi ubierania, dlatego ta druga opcja wydaje się wygodniejsza. Z drugiej strony będziesz wozić dziecko w foteliku samochodowym i zapinać je między nóżkami pasami. Rozwiązaniem mogą być kombinezony z rozpinaną dolną częścią. Zwróć uwagę, by ten, który wybierzesz miał rękawiczki przypinane do mankietów rękawów. Jest to znacznie wygodniejsze niż wełniane rękawice.

Wyprawka dla noworodka urodzonego zimąWyprawka dla noworodka urodzonego zimą Elementy wyprawki na zimę Elementy wyprawki na zimę

Śpiworek zamiast koca

W wyprawce dla noworodka na zimę może się znaleźć ciepły koc, ale coraz częściej zastępują go śpiwory do wózka. Są wygodniejsze, bo wystarczy włożyć w nie dziecko i zapiąć pod samą szyjkę. W razie dużego mrozu możesz maleństwo dodatkowo przykryć kocem. Śpiworek czasami jest elementem wyposażenia wózka, ale też można go kupić oddzielnie. Najczęściej jest dość duży i posłuży Ci jeszcze przez kilka lat - będzie idealny by opatulić dwulatka na sankach!

Kosmetyki dla noworodka na zimę

Poza standardowym zestawem kosmetyków dla noworodka powinnaś kupić krem na zimę. Ochroni delikatną skórę dziecka przez mrozem i wiatrem. W pierwszych miesiącach życia niemowlęcia najbezpieczniej jest kupować produkty dostępne w aptekach. Wybieraj kosmetyki, które na opakowaniu mają informację, że mogą być stosowane od pierwszego dnia życia lub posiadają oznaczenie "0+"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.