Pieluchy jednorazowe - przegląd

Na rynku jest bardzo duży wybór pieluch jednorazowych. Sprawdźcie, które będą najlepsze dla waszego dziecka.

Przed zakupami określcie swoje potrzeby i wymagania. Przebierać można w rozmiarach, markach, typach pieluch i wielkościach opakowań. A i tak dopiero po przetestowaniu kilku rodzajów pieluch dowiecie się, które są najlepsze dla waszego dziecka. Przekonacie się, czy pielucha dobrze przylega do ciała, jest odpowiednio chłonna, nie drażni skóry.

Chcąc zaoszczędzić na pieluszkowych wydatkach, warto używać różnych pieluch: tańsze zakładać w ciągu dnia (gdy dziecko trzeba częściej przewijać), a droższe na noc, żeby uniknąć odparzeń podczas długiego kontaktu używanej pieluchy ze skórą. Warto pamiętać, że obok marek wiodących producentów pieluch, w wielu sklepach można kupić tańsze pieluszki tzw. marek własnych.

Mniejsze od innych

Większość producentów oferuje rozmiary pieluch od 1 do 6. Te pierwsze zwykle przeznaczone są dla niemowląt ważących od 2 do 5 kg. Jeśli wasze dziecko waży mniej lub jest bardzo drobne, możecie sięgnąć po pieluszki zaprojektowane dla dzieci z niską masą urodzeniową, ważących mniej niż 2 kg.

Przykładowe pieluchy: Bella Baby Háppy Before, cena 24,99 zł (46 szt.), WeePee, specjalistyczne pieluszki dla wcześniaków, cena 60 zł (30 szt.)

Dla noworodka

W pierwszych tygodniach życia dziecka przy przewijaniu trzeba szczególnie dbać o gojący się pępek dziecka, który nie powinien być zakryty pieluszką. Specjalnie z myślą o noworodkach zaprojektowano pieluszki z wycięciem na gojący się pępek.

Przykładowe pieluchy: Huggies Newborn, cena 15,99 zł (27 szt.), Bella Baby Háppy Newborn, cena 20 zł (42 szt.)

Dla dwulatka

Przewijanie starszego dziecka w niczym nie przypomina przewijania niemowlaka. Ruchliwy maluch nie da już sobie zmienić pieluchy na leżąco, spokojnie poddając się czynnościom pielęgnacyjnym. Pieluszki, które można zdejmować i wkładać jak majtki (bez konieczności zapinania), znacznie ułatwiają przewijanie (np. w pozycji stojącej). Takie pieluszkomajtki przydają się także w czasie treningu czystości - dziecko samo może je łatwo ściągnąć i założyć.

Przykładowe pieluchy: Babydream Premium Slips, cena 19,99 zł (20 szt.), Pampers Pants Active Girl, cena 46,99 zł (52 szt.), Huggies Little Walkers Nappy Pants, cena 37 zł (34 szt.)

Z podziałem na płeć

Jak zwiększyć chłonność pieluch? Pieluszki z wkładami specjalnie dopasowanymi do budowy anatomicznej - inne dla dziewczynek, inne dla chłopców - zapewniają dzieciom pełen komfort.

Przykładowe pieluchy: Huggis Pull Ups Boy, Pull Ups Girl, cena 24,99 zł (12 szt.), Pampers Active Boy, Active Girl, cena 46,99 zł (52 szt.)

Kąpielowe

Zwykła pielucha jednorazowa na basenie nie ma szans - szybko nasiąka wodą i staje się ciężka. Dla małych pływaków wymyślono specjalne jednorazowe majteczki do pływania.

Przykładowe pieluchy: Huggies Little Swimmers, cena 24,99 zł (11 szt.), Rossmann Babydream pieluszki do pływania, cena 16,99 zł (12 szt.)

Dla starszaka

Zdarza się, że trzy-, czteroletni maluch, który świetnie kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne w ciągu dnia, nie jest w stanie poradzić sobie z nimi w nocy. W Polsce ponad 400 tysięcy dzieci powyżej 4. roku życia moczy się w nocy. Dla większości to naturalny etap rozwoju, z którego z czasem wyrosną. Zanim to nastąpi, mają prawo do komfortowego snu. Dla starszaków zaprojektowano pieluszkomajtki DryNites, dostępne w wersji dla dziewczynek i dla chłopców. i w dwóch rozmiarach.

Przykładowe pieluchy: DryNites Pants, cena 34,99 zł (10 szt.) Na stronie suchenoce.pl można je zamówić bezpłatnie do wypróbowania.

Dobre dla środowiska

Jedna pieluszka jednorazowa rozkłada się ponad 300 lat! Jeśli nie jesteście przekonani do pieluch wielorazowego użytku, ale troszczycie się o środowisko, sięgnijcie po jednorazowe pieluszki biodegradowalne (tzw. ekologiczne jednorazówki), które rozkładają się znacznie krócej, a w środku zamiast żelowego wypełnienia mają wkład z ligniny. To rozwiązanie zdrowe zarówno dla środowiska, jak i dla skóry malucha.

Przykładowe pieluchy: Beaming Baby Bio-Degradable Nappies, cena 67 zł (40 szt.), Moltex Öko, cena 69 zł (44 szt.)

Więcej o:
Copyright © Agora SA