Pieluchy do pływania. Jakie wybrać?

Pieluchy do pływania są jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów dla dzieci. Mogłyby one znaleźć swoje praktyczne zastosowanie już od czasów antyku, kiedy to powstawały pierwsze baseny i termy. Niestety musieliśmy trochę poczekać na taki postęp higieniczny.

Pieluchy do pływania - wynalazek XXI wieku

Pieluchy do pływania są bez wątpienia dużym postępem higienicznym. Trochę czekaliśmy zanim wkroczyły na rynek i umiliły pobyt na basenie wszystkim użytkownikom. Takie pieluszki zostały wykonane na wzór strojów dla płetwonurków, tak zwanej pianki. W tym zastosowaniu neopren, czyli tkanina piankowa jest znacznie cieńszy niż ten potrzebny do stworzenia strojów nurków dla dorosłych. Chodzi tutaj przede wszystkim o swobodę ruchów dziecka. Materiał ten ma około jednego milimetra grubości i służy do wykonania wielorazowych pieluszek. Jak działają takie pieluszki? Mają one za zadanie nie przepuszczanie wilgoci na zewnątrz i do środka, przy jednoczesnej możliwości oddychania, czyli doprowadzenia powietrza do skóry. Dobry rozmiar pieluszki dla dziecka z przeznaczeniem do pływania to taki, który przylega do ciała a równocześnie nie krępuje ruchów w żadnym stopniu. 

Pieluchy na basen stają się koniecznością na niektórych obiektach

Pieluchy na basen są wymagane bezwzględnie przy korzystaniu z wielu obiektów wodnych. To właściciele lub władze miasta, jeżeli mamy do czynienia z pływalnią miejską nadają takie prawa. Jest to bardzo słuszne posunięcie i pozwala na bardziej higieniczne oraz przyjemniejsze spędzenie czasu na basenie dla wszystkich pływaków. Niektóre baseny wymagają założenia dziecku jednorazowej pieluszki do pływania pod pieluchę wielorazowego użytku do pływania. Dlatego też przed skorzystaniem z dzieckiem z pływalni warto jest zapoznać się z regulaminem.

Pieluchy do pływania: wielorazowe czy jednorazowe?

Pieluchy do pływania wielorazowe są częściej polecane przez rodziców dzieci ze względu na swoje właściwości. Pieluchy jednorazowe z dedykacją do pływania są zdecydowanie bardziej wadliwe. Co najistotniejsze materiał, z którego powstały nasiąka wodą, co w konsekwencji powoduje niekomfortowe funkcjonowanie w nich dziecka. Ciężar takiej przesiąkniętej pieluchy jest odczuwany podczas wyjścia z wody i poruszania się po powierzchni. Czyli potencjalnie miałyby one zastosowanie tylko w sytuacji, gdy po wyjściu z wody, kończymy już wypad na basen i wrzucamy pieluchę. Pozostawione na ciele w stanie mokrym, mogą powodować podrażnienia oraz alergie skórne.

Majtki do pływania dla niemowląt - czy trzeba używać ich w specjalny sposób?

Majtki do pływania dla niemowląt z powodzeniem mogą być używane przez noworodki. Jeżeli chodzi o modele przeznaczone do wielokrotnego użytku, najczęściej zalecane jest przez producentów używanie ich samodzielnie. Niekiedy regulamin nakazuje nam użycie podwójnej ochrony. W takich sytuacjach możemy zastosować do środka pieluszkę do wody jednorazową, lub też specjalne wkładki produkowane przez tych samych producentów. Nie można wkładać zwykłej pieluszki pod tą przeznaczoną do pływania, wielokrotnego użytku. Możliwe jest tutaj pęcznienie zwykłej pieluszki, co z pewnością będzie niekomfortowe dla dziecka.

Pieluszki do wielokrotnego użytku w wodzie - można prać w pralce, w 30 stopniach, dodając delikatne detergenty. Jednakże, przez producentów zazwyczaj zalecane jest pranie ręczne.

Pieluchy do wody - kiedy z nich zrezygnować?

Pieluchy do wody dostępne są w wielu rozmiarach, znajdziemy tutaj większe modele dla starszych dzieci. Jeżeli chodzi o sam czas, w którym powinniśmy z nich ostatecznie zrezygnować jest on sprawą bardzo indywidualną. Zależy od tego, kiedy ostatecznie nasze dziecko nauczy się korzystać z nocnika, bez żadnych wpadek. Będzie to okres, w którym dziecko będzie bezbłędnie i każdorazowo informować o potrzebie skorzystania z nocnika. W takiej sytuacji możemy całkowicie zrezygnować z pieluszek do wody i zamienić je na stroje kąpielowe dla dzieci.

Zobacz wideo Dlaczego pieluchy to ekologiczny problem?

Wielorazowe pieluszki do pływania. Gdzie mogą się przydać poza basenem?

Wielorazowe pieluszki do pływania możemy z powodzeniem używać w przydomowych, ogrodowych basenach. Będą dla dziecka bardzo wygodne i sprawią, iż woda pozostanie czysta i higieniczna. Pieluchy do wody możemy także zabrać ze sobą na wakacje nad morzem. Niemal wszystkie egzemplarze są niezmiernie wygodne w zakładaniu, wkłada się je zazwyczaj jak zwykłe majtki. Dodatkowo posiadają na swojej strukturze różne ciekawe wzory, oczywiście wszystko zachowane jest w stosownym do wieku użytkowników designie. Przeważają modele bardzo kolorowe, albo takie w morskie zwierzęta. Niektóre pieluszki do pływanie przyjmują przedłużony krój i wyglądają niczym, krótkie spodenki z neoprenu.

Produkowane są również wersje takich pieluszek dla osób dorosłych cierpiących na różne dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu. Dzięki czemu pływacy śmiało mogą korzystać z basenu, bez względu na swoją chorobę, czy też podeszły wiek. Ponadto można być pewnym, iż nikt nie zauważy różnicy między pieluchami do wody dla dorosłych a zwykłymi majtkami kąpielowymi. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.