Zdradzamy sekrety udanych rodzinnych wakacji

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dorośli skrupulatnie wpisują się w grafiki urlopów a dzieci z niecierpliwością i ekscytacją czekają na chwile odmiany od codzienności, swobody i oczywiście szalonej zabawy.

Co zrobić, aby ten wyczekiwany cały rok czas wspólnego, rodzinnego wypoczynku i świetnej zabawy nie zamienił się w karkołomne przedsięwzięcie logistyczne lub rozczarowujący wszystkich okres nudy i marazmu? Jak pogodzić potrzeby i oczekiwania wszystkich członków rodziny? Jak wybrać miejsce, aby zamiast upragnionego wypoczynku i frajdy dla najmłodszych nie zafundować wszystkim sporej dawki stresów? Podpowiadamy na co zwracać uwagę organizując rodzinny wyjazd.

1. Wybieraj korzystną dla rodzin, przejrzystą i przystępną ofertę cenową – to podstawa dobrego wyboru

Spokojnie zastanówmy się, jaki standard hotelu zadowoli naszą rodzinę i jakim budżetem możemy dysponować, a potem  przeanalizujmy, co biura podróży oferują rodzinom z dziećmi: do jakiego wieku dzieci płacą tylko za przelot i ubezpieczenie, a do jakiego otrzymują zniżki, czy za najmłodszych, podróżujących samolotem na kolanach rodzica, będą naliczane jakieś opłaty oraz na jakie warunki zakwaterowania może liczyć rodzina (jeśli zależy nam na osobnych łóżkach dla dzieci lub niemowlęcych łóżeczkach, upewnijmy się, że je dostaniemy i w jakiej cenie).

2. Zadbaj o komfort i dobrą organizację w podróży

Dla zaprawionych globtroterów, wiele z trudów podróży to nieznaczące epizody, dlatego dla atrakcyjnej ceny wakacji albo by dotrzeć do wymarzonego miejsca są gotowi na najbardziej forsujące eskapady. Mniej doświadczeni we wspólnym podróżowaniu rodzice muszą ostrożnie oszacować wytrzymałość swoich dzieci na różne niedogodności i swoją własną na ich marudzenie. Warto przemyśleć z jakiego lotniska będziemy lecieć, o jakiej porze, czy będzie to lot bezpośredni i jak będzie wyglądał transfer do hotelu.

3. Wybierz wygodny hotel dla całej rodziny

Wakacje z dziećmiWakacje z dziećmi fot: www.pexels.com

Gdy już bezpiecznie dotrzemy do celu, chcemy komfortu i dobrej zabawy dla całej rodziny. Aby uniknąć nieporozumień i rozczarowań wybierzmy hotel rodzinny – nie zabraknie w nim udogodnień i atrakcji dla dzieci (odpowiednio dużych pokoi, podjazdów, fotelików do karmienia, niemowlęcych łóżeczek, wypożyczalni wózków, brodzików i zjeżdżalni, placów zabaw, klubików i atrakcji sportowych a przede wszystkim towarzystwa innych rodzin).

4. All inclusive – dla rodzin to bardzo dobra opcja

O ile sami znamy swoje potrzeby i wiemy co jest nam niezbędne, a bez czego swobodnie możemy się obyć, to dziecku na wakacjach bardzo trudno na każdym kroku czegoś odmawiać. Jest to też wbrew pozorom tańsza opcja. Bardziej wybredne maluchy znajdą coś dla siebie z szerokiego menu (przystosowanego do gustu najmłodszych) i o dowolnej porze - nie będzie więc potrzeby szukania dla nich kulinarnej oferty poza hotelem. Dzieciaki kuszone zewsząd lodami, napojami i przekąskami nie nadwyrężą cierpliwości i portfeli rodziców.

5Nie ważne gdzie, ważne z kim

Rodzinne wakacjeRodzinne wakacje fot: www.pexels.com

Dla dziecka oznacza to, że koniecznie musi mieć z kim się bawić. Animacje prowadzone po polsku i dla różnych grup wiekowych znacznie ułatwiają zawieranie wakacyjnych przyjaźni. Ciekawy program zajęć i zaangażowani opiekunowie to gwarancja, że nawet nieśmiali mali turyści będą się świetnie bawić a rodzice będą mieli wreszcie chwilę odpoczynku od zapewniania swoim pociechom atrakcji.

6. Dobre ubezpieczenie – podróżując całą rodziną nie można o nim zapomnieć

Poczucie bezpieczeństwa jest bezcenne a w przypadku podróży z dziećmi, każde nieprzewidziane zdarzenie może wiązać się z dużymi kosztami. Dobrym pomysłem jest też dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA