Filmy i audiobooki na podróż - co umili czas dzieciom

Kiedy gry i zabawy zawodzą, a dziecko nie ma ochoty na czytanie, rysowanie, ani naklejanie, pomocne mogą okazać się filmy i audiobooki. Ich wybór jest naprawdę ogromny!

Wiele linii lotniczych proponuje podróżnym szeroki wybór audiobooków i filmów, z których możemy korzystać na pokładzie. A jeśli nie ma ich w ofercie, albo nie znajdujemy tam tego, co byśmy chcieli? Trzeba sprawy wziąć w swoje ręce - możemy ze sobą zabrać przenośny odtwarzacz lub tablet z wgranym filmem lub audiobookiem.
Na bajce do słuchania skupi się już maluch, a gdy wybierzemy tę czytaną przez kogoś, kto ma do tego smykałkę, opowieść pochłonie go na dłuższy czas. Natomiast pełnometrażowy film spodoba się starszakowi.

Wiele linii lotniczych oferuje pasażerom szeroki wybór filmów - dzieciom na pewno to się spodoba.Wiele linii lotniczych oferuje pasażerom szeroki wybór filmów - dzieciom na pewno to się spodoba. iStockPhoto

Filmy na podróż

Dzieciom spodobają się animacje i filmy familijne, szczególnie te z fajną fabułą i dobrze wykonane. Na uwagę zasługuje m.in. "W głowie się nie mieści" - bohaterami tej bajki są... emocje. Widz je pokocha, uśmieje się do łez. Ta produkcja zdobyła wiele nagród, ma też dużą szansę na Oscara. Kolejną ciekawą propozycją jest najnowsza adaptacja "Małego Księcia". To opowieść dla trochę starszych dzieci, chociaż może przypaść do gustu także maluchom. Ciekawie zrealizowana, na nowo pokazuje siłę przyjaźni. Interesują was opowieści o kosmitach? Sięgnijcie po "Dom", ta historia na pewno umili podróż. Nie możemy zapomnieć o "Sekretach morza" - tu najważniejsza jest wyjątkowa muzyka, ale nie tylko. To opowieść o sile rodziny, o tym, jak wiele znaczy brat lub siostra. Fankom księżniczek może spodobać się fabularna wersja historii Kopciuszka, a "Dinozaur" jest prawdziwym wyciskaczem łez.

Jeśli nie jesteś przekonany, że twoje dziecko zainteresują nowości, może niech kryterium będą jego ulubieni bohaterowie. Zobacz, czy jego ulubiona produkcja nie doczekała się kontynuacji, dziecięce hity bardzo często mają kilka części.

Dobrym wyjściem jest sięgnięcie po klasykę. Bajki Disneya takie jak "Śpiąca Królewna", "101 dalmatyńczyków", "Piotruś Pan", czy "Król lew" nigdy się nie znudzą i mają swoich fanów zarówno wśród młodszej, jak i starszej publiczności.

Najprościej jest... zapytać malucha, co ma ochotę obejrzeć. Może nie mieć ochoty na nowości czy klasykę, a z radością popatrzy np. na maraton filmików z Myszką Miki, albo "Agi Bagi".

Na pokładzie dziecko znajdzie sobie wiele ciekawych zajęć.Na pokładzie dziecko znajdzie sobie wiele ciekawych zajęć. iStockPhoto

Audiobooki na podróż

Opowieści do słuchania mają swoich fanów i przeciwników. Jedni je uwielbiają, twierdząc, że to doskonała alternatywa dla "zwykłego" czytania książek, inni uważają, że nic nie zastąpi lektury. Audiobooki powinny jednak spodobać się dzieciom, szczególnie, gdy sięgniemy po ciekawą opowieść, w fajnej aranżacji. Na uwagę zasługują na pewno historię czytane przez Edytę Jungowską, np. przygody rudowłosej Pippi, "Dzieci z Bullerbyn", albo "Bracia Lwie Serce". Dzieci może zahipnotyzować także głos Piotra Fronczewskiego, który czyta m.in. opowieść "Emil i Detektywi"

A klasyka? Baśnie Andersena, albo te spisane przez braci Grimm czytane przez Jerzego Stuhra to coś wyjątkowego! Głos aktora usłyszymy także w "Mikołajku", czy w niezapomnianych przygodach Bolka i Lolka.

Dzieciom może spodobać się także "Zezia, Giler i Oczak" czytane przez Agnieszkę Chylińską, albo "Czarnoksiężnik z Krainy OZ" w którym usłyszymy głos Anny Apostolakis.

Wybór audiobooków jest naprawdę ogromny, większość książek dla najmłodszych ma już swoją wersję do słuchania - na pewno znajdziecie coś idealnego dla was.

A gdy już obejrzycie film, albo posłuchacie bajki... porozmawiajcie o tym. To także doskonały sposób na zabicie nudy, a na pewno będzie o czym dyskutować. Może zwróciliście uwagę na co innego, spodobali wam się inni bohaterowie? Postacie można także narysować, wymyślać zgadywanki - film lub audiobook może być jedynie punktem wyjścia do wspaniałej zabawy!

Więcej o:
Copyright © Agora SA