Tydzień 37

Dziecko umie już utrzymać w obu rączkach kubeczek albo butelkę z piciem. Nigdy jednak nie zostawiaj go w tej sytuacji samego, nie pozwalaj także zasypiać przy piciu płynu - maluch mógłby się zachłysnąć.

Malec coraz precyzyjniej chwyta przedmioty, umie już przeciwstawiać kciuk do reszty palców. Może zainteresować się dużymi kolorowymi klockami.

Jeśli w waszym domu lub ogrodzie w zasięgu rączek niemowlęcia znajdują się rośliny, szczególnie te z kolorowymi kwiatami i jagodami, koniecznie sprawdźcie, czy nie są trujące.

Dziecko miewa już zdecydowane zdanie na wiele tematów, np. w kwestii noszenia czapki. Jeśli na dworze jest zimno i wietrznie, a dziecko ciągle odkrywa głowę, zaproponuj zmianę "kapelusza". Może wygodniej mu będzie w mięciutkiej czapeczce z nie drapiącego polaru? Może drażni go zapięcie pod brodą, albo otok spada na oczy? A może jest mu za gorąco?

Jeśli należycie do rodziców aktywnych i rozmiłowanych w sportach, rozważcie zakup porządnego sportowego nosidła (połączonego z plecakiem, a nawet stelażem). To doskonały ekwipunek na piesze wędrówki. Nie zabierajcie tylko dziecka w nosidle na rowerowe przejażdżki, to niebezpieczne!

Czy należysz do mam dźwigających codziennie wózek po schodach? Jego ciężar może wynosić nawet 20 kg! Może czas kupić lekką spacerówkę-parasolkę? Jesteście zadowoleni ze wszystkich kupionych dla dziecka sprzętów? Podzielcie się doświadczeniami z innymi rodzicami na naszym forum "Zakupy" .

Więcej o: