Kolorowanki do druku: ulubieni bohaterowie na wyciągnięcie ręki

Dzieci uwielbiają rysować, kolorować. Gdy tylko odkryją, że mogą mieć całe ryzy z podobiznami postaci, które znają, ciągle będą chcieli coś nowego. Kolorowanki do druku to dobry sposób, by ciągle mieć nowe obrazki.

Kolorowanki do druku to coś, co sprawi, że nie będziemy musieli przeszukiwać kiosków w poszukiwaniu malowanek z ulubionymi bohaterami dzieci. Nie oszukujmy się, chociaż kolorowanie kwiatuszków i nieznanych postaci też ma coś w sobie, dzieci chętniej sięgają po bohaterów, których znają.

 • Kolorowanki do druku dostępne są na wielu stronach
 • Większość z nich jest dostępnych do pobrania za darmo
 • Obrazek musimy wydrukować - najczęściej kolorowanki do druku są w formacie A4

Kolorowanki: wiele plusów

Niektórzy uważają, że kolorowanie ogranicza kreatywność, ponieważ nie tworzymy dzieła od A do Z, tylko uzupełniamy już stworzone. Jednak niektóre dzieci w ogóle nie chcą rysować, za to po kolorowanki sięgają bardzo chętnie. A malowanie ma naprawdę wiele plusów! Uczy dokładności, precyzji (wychodzenie za linie nie jest niczym dobrym), spostrzegawczości - szczególnie wtedy, gdy trzeba dokładnie odwzorować kolory według wzoru. Kolorowanie to także wstęp do nauki pisania, kredki zamienią się w długopisy. To doskonałe manualne ćwiczenie! Poza tym, kolorowanie rozwija wyobraźnię, dziecko musi wymyślić, jak pomalować obrazek (nie zawsze bohaterowie wyglądają tak, jak w oryginale). Często kolejne rysunki tworzą historię, którą dziecko później opowiada.

Kolorowanie to doskonały wstęp do nauki pisania.Kolorowanie to doskonały wstęp do nauki pisania. iStockPhoto

Najpopularniejsze kolorowanki do druku

Dzieci najchętniej wybierają kolorowanki z postaciami, które znają. Jeśli oglądali jakąś bajkę albo byli na tematycznym przyjęciu urodzinowym, gdzie motywem przewodnim była jakaś animacja, na pewno ci bohaterowie przez pewien czas będą jego ulubionymi.

Kolorowanki do druku dla dzieci to np.:

 • "Kraina lodu" - Anny i Elsy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Z Arendelle trafiły do kolorowanek do druku
 • "Monster High" - to postacie inspirowane filmami grozy, ale w odrobinę milszym wydaniu. Znajdziemy tam m.in. córkę Draculi - Draculaurę, córkę Frankensteina - Frankie Stein i córkę wilkołaków - Clawdeen Woolf.
 • "Violetta" - to rozśpiewany serial znany z anteny Disney Channel. Postacie nie są animowane, nie jest łatwo je pokolorować, ale wszystko jest możliwe
 • "Angry Birds" - kolorowe ptaszyska to kolejni bohaterowie, których wszyscy znają. Kolorując ich możemy puścić wodze fantazji i zamiast malować je na jednolote kolory, możemy dodać np. jakieś wzorki
 • "Auta" - czyli Zygzak McQueen i spółka. Czy jest ktoś, kto nie zna Złomka, Kamasza i reszty? Do kolorowania także trofeum Złotego Tłoka!
 • "My Little Pony" - to urocze kucyki i ich znajomi. Kto pomaluje grzywę Rarity na wszystkie kolory tęczy?
 • "Hello Kitty" - tę kotkę znają i mali, i duzi. Chociaż jest biała, na pewno można zaszaleć i pomalować jej futerko na jakiś zwariowany kolor
 • "Minecraft" - gra komputerowa, która już dawno wyszła poza wirtualny świat

Oczywiście nie tylko ci bohaterowie są popularni. Księżniczki, Barbie, Strażak Sam - oni wszyscy są wyszukiwani, pobierani i... kolorowani. Dzieci sięgają też po "zwykłe" obrazki, gdy odkryją np. traktory, później chcą malować tylko je. Podobnie jest z kolorowankami do druku z dinozaurami, koniami itp. - gdy wydrukujemy jedną, możemy liczyć się z tym, że później będziemy drukować tylko takie.

Tematyczne kolorowanki do druku

Zainteresowaniem cieszą się też tematyczne kolorowanki. Czyli jakie? Np. W okresie Bożego Narodzenie dzieci na potęgę malują obrazki z choinkami, prezentami, świętym Mikołajem. Wielkanoc to pisanki, kurczaczki i bazie. Halloween - dynie i różne strachy. Kolorowanki są też dopasowane np. do pór roku, wydarzeń w przedszkolu.

Kolorowanki do druku dla dziewczynek a kolorowanki do druku dla chłopców

Czy się różnią? Technicznie nie, wykonane są tak samo, tak samo się drukuje. A to, czy chłopiec wybierze traktor a dziewczynka księżniczki albo chłopiec lalki a dziewczynka dinozaury zależy tylko od upodobań dziecka. Nigdzie nie jest powiedziane, że dziewczynki muszą kolorować tylko i wyłącznie Elsę, a chłopcy Złomka.

Korzystacie z kolorowanek do druku? A może wolicie książeczki pełne malowanek?

Obejrzyj wideo:

Największa kolorowanka na świecie - dzieciaki w warszawskim zoo biły Rekord Guinnessa

To także może cię zainteresować:

Więcej o: