Zaprzyjaźnić się z butelką

Po urlopie macierzyńskim wracam do pracy. Dotąd karmiłam piersią, ale teraz chciałabym przyzwyczaić synka do picia mleka modyfikowanego z butelki. Jak się do tego zabrać?Monika

Warto jeszcze przed powrotem do pracy zacząć podawać dziecku mleko w butelce. Jeśli synek nie będzie chciał ssać, proszę się nie załamywać, tylko zrobić chwilkę przerwy i spróbować znowu. Jeśli po kilku dniach maluch nadal będzie z niechęcią odnosił się do butelki, można zastanowić się nad innym rozwiązaniem.

Dziecku w tym wieku mleko można podawać również łyżeczką, pipetką czy za pomocą kubka (butelki) z ustnikiem. Może być też tak, że synek zaakceptuje butelkę podaną przez tatę czy babcię. Dziecko może też odmawiać picia mleka modyfikowanego, ponieważ ma ono nieco inny smak, niż pokarm mamy. Dlatego warto przez pewien czas mieszać mleko modyfikowane z mlekiem odciągniętym z piersi, stopniowo zmieniając proporcje, aż synek zaakceptuje smak mieszanki.

Warto wiedzieć, że maluch może być niespokojny, jeśli zbyt szybko pije z butelki. Dlatego na początku najlepiej podawać mu mleko przez smoczek lateksowy, z małą dziurką - mieszanka będzie płynęła wtedy wolniej.

Więcej o: