Karmienie piersią a leki

Oliwka kończy 6 miesięcy i jest tylko na piersi. Niestety, nie mogę jej dłużej karmić ze względu na moją chorobę. Muszę zacząć przyjmować leki, przy których karmienie nie jest możliwe. Córcia moja nie toleruje smoczka. Karmienie z kubka niekapka też skończyło się kompletną porażką, mała je tylko z łyżeczki. Nie wiem, co mam robić. (Angela)

Skoro córka chętnie je z ły- żeczki, może być Pani spokojna o jej karmienie po odstawieniu od piersi. Wszak dzieci w jej wieku, karmione mlekiem modyfikowanym, jadają już papki i mleko z dodatkiem kleiku czy kaszki, które świetnie można podawać łyżeczką. A jeśli mała poczuje pragnienie i nie będzie mogła napić się mleka z piersi, to z pewnością wypije wodę lub soczek z kubeczka, czy to zwykłego, czy z ustnikiem, czy ze słomką.

Nie wiem, jakie leki ma Pani przyjmować, ale proszę pamiętać, że lista tych przeciwwskazanych w czasie karmienia piersią jest bardzo krótka, więc może warto upewnić się (np. w Komitecie Upowszechniania Karmienia Piersią), czy aby na pewno przepisana kuracja wyklucza dalsze karmienie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.