Babcia nie chce używać imienia wnuka. "Jest okropne. Zamiast tego, nazywam go dzieckiem"

"Wiem, że to ich wybór, ale ani ja, ani mój mąż nie możemy zmusić się do powiedzenia tego imienia na głos. Za każdym razem, gdy o nim mówimy, używamy słowa 'dziecko' lub 'mały'" - wyznała na anonimowym forum kobieta. Jej zdaniem, imię wnuka jest "pretensjonalne".

Więcej historii rodziców i dziadków znajdziesz na głównej stronie Gazeta.pl.

Wpis anonimowej internautki pojawił się na forum Mumsnet. "Mój pasierb i jego dziewczyna niedawno nazwali swojego noworodka naprawdę okropnym i pretensjonalnym imieniem" - napisała.

Jak wyznała, nie jest w stanie zmusić się do używania imienia dziecka. Razem z mężem stosuje zamienne słowa, jak np. "mały". "Byliśmy bardzo dyplomatyczni, kiedy usłyszeliśmy, jakie imię otrzymał nasz wnuk. Powiedzieliśmy nawet, że jest niezwykłe, ale w końcu mój pasierb i jego partnerka zaczęli zauważać, że nie używamy go w żadnej rozmowie. Sytuacja robi się napięta" - stwierdziła autorka wpisu.

Kobieta poprosiła internautów o rady, jak poradzić sobie z tym nietypowym problemem. Przyznała też, że chciałaby spróbować razem z mężem używać imienia wnuka, ale sama myśl o tym sprawia, że się wzdryga i czuje niekomfortowo. "To imię jest również rzeczownikiem, więc czujemy, że jego użycie jest całkowicie poza kontekstem" - dodała. 

Kobieta pochwaliła się na TikToku historią błyskawicznego poroduPoszła do szpitala na rutynową kontrolę. "Urodziłam w cztery minuty"

Babcia nie chce używać imienia wnuka. Internauci komentują

Na wpis zniesmaczonej imieniem wnuka babci, odpowiedziało wielu internautów. Większość z nich stwierdziła, że kobieta powinna po prostu zaakceptować wybór pasierba i jego partnerki.

"To jego imię, ono się nie zmieni. Moja babcia odmówiła używania imienia mojego syna, bo jej się nie podobało. To było śmieszne i zmieniło bardzo moje zdanie o niej" - napisała jedna z komentujących.

Inny internauta dodał: "Z każdym kolejnym powiedzeniem na głos tego imienia, zrobisz krok do przodu w kierunku jego akceptacji. Im szybciej, tym lepiej. Spróbuj, zanim jeszcze bardziej zniszczysz relację z pasierbem i jego dziewczyną".

"Nie możesz się zmusić, by to powiedzieć? Przykro mi, ale to żałosne. Ich dziecko, ich wybór. Musisz to przezwyciężyć i używać imienia dziecka" - wtrąciła inna, oburzona wpisem kobiety internautka.

Wśród komentarzy pojawiło się jednak kilka bardziej wyrozumiałych. Niektórzy komentujący stwierdzili, że byli w podobnych sytuacjach co autorka wpisu. "W pełni rozumiem. Mój wnuczek ma okropne imię. To nazwa miejsca. Zawsze wstydziłam się, gdy ludzie pytali o jego imię. Nadal wzdrygam się, gdy o tym myślę" - napisała internautka.  

Więcej o: