Karmi piersią nieustannie od ośmiu lat. "Niektórzy uważają, że to obrzydliwe"

Brytyjka karmiła piersią córkę do jej piątych urodzin, taki sam plan ma wobec czteroletniego syna. Nie przejmuje się krytyką, uważa, że każdy ma prawo do swojego zdania, ale nie zamierza skończyć karmić wcześniej z powodu presji otoczenia.

Więcej ważnych tematów związanych z rodzicielstwem na Gazeta.pl

Becca Ashe, 35-letnia Brytyjka mieszkająca w Mossley Hill w Liverpoolu jest mamą dwójki dzieci. Jej synek Tobias ma cztery lata, a córeczka Daisy osiem. Kobieta nadal karmi piersią chłopca, a dziewczynka pożegnała się z piersią mamy, gdy szła do szkoły, czyli gdy miała pięć lat.

Mama wróciła od fryzjera. Reakcja jej syna to hitMama wróciła od fryzjera. Reakcja jej dwuletniego syna to hit

Mama karmi piersią od ośmiu lat

Becca Ashe karmi piersią nieustannie w sumie już osiem lat. Zapowiedziała, że nie zamierza przestać, aż do piątych urodzin swojego młodszego dziecka. 

Nie obchodzi mnie, co myślą inni

- powiedziała w rozmowie z Liverpool Echo

Czuję na sobie osądzające spojrzenia w miejscach publicznych, nie wspominając o hejcie w sieci

- powiedziała z kolei portalowi Daily Mail. Jednocześnie stwierdziła, że zdaje sobie sprawę, że każdy może mieć swoje zdanie na ten temat.

Niektórzy uważają, że to obrzydliwe

- przyznaje.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Brytyjka zna korzyści płynące z karmienia piersią

Becca zawsze wiedziała, że będzie karmić piersią swoje dzieci, nie spodziewała się jednak, że potrwa to aż tak długo. Kiedy jednak przemyślała wszystkie korzyści z tego płynące, nie odstawiła swoich dzieci wtedy, gdy robi to większość matek. Kiedy Daisy skończyła pół roku, Brytyjka włączyła do jej diety stałe pokarmy, ale nie wyeliminowała z niej swojego mleka. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku Tobiasa. Synek chodzi teraz do żłobka i jego mama uważa:

Karmienie piersią to w tym wypadku doskonały sposób na połączenie pod koniec dnia.

Becca nie zamierza zakończyć karmienia piersią wcześniej z powodu presji otoczenia, pracuje jako doradca laktacyjny i stara się najlepiej jak potrafi wspierać wszystkie mamy, które chcą karmić piersią, jednak napotykają na tej drodze problemy.

Ten film zdruzgotanej mamy poruszył internautówFilm Amerykanki z dzieckiem stał się viralem

Więcej o: