Dziecko zbliżało się do schodów, gdy drogę zagrodził mu pies. Reakcja czworonoga rozczuliła internautów

Czworonożny przyjaciel może być nie tylko wspaniałym towarzyszem zabaw, ale i doskonałym opiekunem dziecka. To nagranie jest dowodem na to, że pies może zabezpieczyć malucha przed groźnym wypadkiem.

Małe, raczkujące dzieci wymagają nieustannej uwagi. Czasem nie można z nich spuścić oczu, szczególnie, w miejscu publicznym, gdzie na takie maluchy czyha wiele niebezpieczeństw. Dla ich dobra, ale i swojej wygody, rodzice zabezpieczają dom - instalują zabezpieczenia do szuflad, oklejają krawędzie mebli, montują bramki uniemożliwiające wejście na schody. Nie oznacza to jednak, że to wystarczy. Takie wszędobylskie, ciekawskie maluchy nawet w domu trzeba pilnować, bo właśnie w domu dochodzi do wielu groźnych wypadków. Rozlany sok, stłuczony kubek, czy uderzenie główką o róg stołu to te najmniej groźne.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Maluchy uwielbiają wspinaczki

Małe dzieci, które dopiero uczą się poruszać i odkrywają nowe możliwości w tym zakresie są szczególnie narażone na domowe wypadki. Takie szkraby szczególnie uwielbiają schody, niektóre z nich mogą w nieskończoność się po nich wspinać. Taka zabawa wymaga oczywiście nadzoru rodzica. Przez resztę czasu doskonale sprawdza się furteczka uniemożliwiająca samodzielną wspinaczkę, a w efekcie ewentualny upadek. 

Okazuje się jednak, że mądry, czworonożny przyjaciel także doskonale sprawdza się w takiej sytuacji. To nagranie czworonożnego pupila i małego dziecka robi furorę w sieci. 

Zobacz wideo Położna – od kiedy i jak długo można liczyć na jej pomoc? Jak znaleźć najlepszą dla siebie?

Ten pies doskonale wie, że maluch nie powinien samodzielnie wchodzić na schody. Żeby temu zapobiec, położył się w sposób taki, żeby mu to uniemożliwić. Zasłonił sobą wejście na schody, dzięki czemu maluszkowi nic się nie stało. Dziecko przez kilka chwil próbowało pokonać taką "przeszkodę", jednak ostatecznie zrezygnowało i zajęło się czymś innym. Taki "opiekun" malucha to prawdziwy skarb.

Agnieszka Włodarczyk pokazała ciążowy brzuszek. 'Teraz fajnie chwalić się brzuchem, a po porodzie dziwnie nosić go z dumą'Agnieszka Włodarczyk: "Nigdy wcześniej nie chciałam mieć dziecka"

Więcej o: