Mama nie akceptowała swoich piersi po sześciu miesiącach karmienia i rozważała operację. "Myślałam, że są obrzydliwe"

Ferne Alice McCann to angielska modelka, osobowość telewizyjna i prezenterka, która ostatnio wyznała, że bycie matką zmieniło jej podejście do ciała. Chociaż na początku macierzyństwa nie była zadowolona z wyglądu swoich piersi, teraz akceptuje je jak nigdy wcześniej.

Ferne McCann mówi, że bycie matką poprawiło jej pewność siebie i pomogło na nowo zdefiniować jej sylwetkę i zaakceptować wygląd piersi. Chociaż na początku jej podejście było zupełnie inne...

Ferne McCann uważała, że jej piersi podczas karmienia są obrzydliwe

Gwiazda powitała na świecie córkę Sunday w listopadzie 2017 roku. Wyznała, że w ciągu kilku tygodni po porodzie znienawidziła swoje ciało. 

Gdy urodziłam Sunday, moje piersi drastycznie się zmieniły. Karmiłam piersią przez sześć miesięcy

- wyjaśniła podczas wywiadu z seksuolożką i terapeutką relacji Kate Moyle. Farne dodała, że rozważała nawet operację powiększenia piersi, aby je ujędrnić. 

Uważałam, że moje piersi są obrzydliwe. Zastanawiałam się nad tą operacją, niekoniecznie dla siebie, ale przez jakiś czas nie wyobrażałam się pokazać komukolwiek nago

- powiedziała. Celebrytka jednak nie zdecydowała się na operację. Zaakceptowała swój wygląd, wręcz jest z niego bardzo zadowolona.

Zmiany w ciele kobiety po porodzie - nie każda mama je akceptuje

Wiele kobiet po porodzie nie akceptuje swojego ciała. Stara się szybko wrócić do formy lub ukryć zmiany, które zaszły w jej ciele po narodzinach dziecka. Na szczęście coraz więcej mam dzieli się także fotografiami, które pokazują "prawdziwe oblicza macierzyństwa" opisują to, co sprawia trudności, a także to, co jest piękne w byciu mamą.

Na jednym z profili na Instagramie mamy okazję podziwiać zdjęcia nagich ciał kobiet, które urodziły dziecko - naturalnie lub przez cesarskie cięcie. Na fotografiach widać rozciągniętą skórę, cellulit i blizny po cesarce. Autorki wpisów podkreślają, że wszystko to jest w porządku i powinnyśmy akceptować swoje ciała, bo w nich jest siła. Zobacz artykuł: Rozstępy, blizny po cesarce, obwisłe piersi. Mamy bez retuszu pokazują "poporodowe wspomnienia" na Instagramie

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka
Więcej o: