Biustonosz do karmienia - moda w służbie kobiet

Biustonosz do karmienia jest wynalazkiem na miarę dzisiejszych czasów. Przez wiele kobiet nazywany niezbędnym narzędziem codziennym, ułatwiającym funkcjonowanie w nowej roli.

Biustonosz do karmienia stworzony z myślą o kobietach

Biustonosz do karmienia jest dość innowacyjnym wynalazkiem, który jest już z nami jakiś czas. Rynek modowy w wielu swoich dziedzinach wychodzi naprzeciw oczekiwań nawet najbardziej wymagających konsumentów. Co więcej, coraz częściej zdarza się tak, iż najwięksi projektanci słuchają potrzeb danych grup docelowych. W taki właśnie sposób został stworzony biustonosz, który posiada specjalną funkcję, za pomocą, której karmienie staje się wygodniejsze. Nam pozostaje tylko kwestia doboru idealnego modelu.

Stanik do karmienia i nie tylko, czyli na początek trochę historii

Stanik do karmienia wyewoluował z klasycznej wersji biustonosza. A jak przedstawiała się jego historia na przestrzeni wieków? Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, iż biustonosze dla kobiet mają bardzo długi i ciekawy rodowód. Wydaje się wielce prawdopodobnym, że powstały one w czasach antycznej Grecji. W służbie nie byle jakiej, ponieważ były na początku stworzone i dedykowane dla sportsmenek. Wiodącymi producentami tej części garderoby były z wiadomych względów państwa-miasta klasycznego świata, które uznawały Panie jako godne reprezentantki sportowe i zezwalały na ich udział w zawodach. Nie wszędzie było to ówcześnie dozwolone.

Biustonosze dzieliły się wtedy na dwa wiodące rodzaje:

  • pierwszy z nich nazywany był apodesmos i przeznaczony do noszenia pod ubraniem,
  • drugi natomiast strophion, kobiety zakładały bezpośrednio na ubranie

Wspomniane dwa modele były wykonane na wzór opaski podtrzymującej piersi. Istniały jeszcze dwa nieco inne egzemplarze i zapewne trochę mniej wygodne. Nazwane były anamakhalistekr oraz mastodeton. W swojej konstrukcji wstążkowej miały za zadanie obwiązywać piersi dookoła. Jak widać Panie już w antyku miały pewien wybór bielizny wysoce wyspecjalizowanej. W czasach późniejszych modele z klasycyzmu coraz bardziej rozwijały się w rodzaje biustonoszy, które widujemy w dzisiejszych sklepach.

Natomiast jeżeli chodzi o sam stanik do karmienia, jest on wynalazkiem stosunkowo nowym. Powstałym specjalnie aby ułatwić świeżo upieczonym mamom przyszłe trudy okresu wczesnego macierzyństwa.  

Usztywniany biustonosz do karmienia czy miękki, który model będzie odpowiedni?

Usztywniany biustonosz do karmienia czy miękki - oto jest pytanie? Jeżeli chodzi o sam wybór, aktualnie sklepy z bielizną damską, jak również te, które wyspecjalizowały się tylko w produktach przeznaczonych dla kobiet w ciąży i młodych mam, oferują nam cały szereg różnych rodzajów staników funkcjonalnych, przeznaczonych do karmienia dziecka. Generalnie nasz wybór zależy tylko i wyłącznie od własnych preferencji. Zdecydowanie powinnyśmy wybierać modele, w których czujemy się wygodnie. Być może w tym szczególnym czasie dobrze będzie zrezygnować z fiszbin, które niekiedy bywają bardzo kapryśne i potrafią uwierać w strategicznych miejscach oraz być ogólnie niekomfortowe. Klasyczny, usztywniany biustonosz do karmienia zawsze się przyda. Taki model stanika będzie niezastąpionym wyborem na wyjścia - nawet te najkrótsze, jak szybki spacer w parku. Wiele kobiet ceni sobie także egzemplarze z miękką miseczką, które można śmiało wykorzystać w domu, czy też w trakcie spania. Do takiego stanika z łatwością można dopasować specjalne wkładki laktacyjne.

Jak dobrać biustonosz do karmienia do naszej sylwetki?

Należy przede wszystkim pamiętać, iż czekają nas wielkie zmiany w życiu i w naszej sylwetce. Przy dobieraniu nowych ubrań nie należy robić tego na zapas, tym bardziej jeżeli jest to stanik, który powinien być idealnie do nas dopasowany. Zatem jak dobrać biustonosz do karmienia? Jest kilka zasadniczych szkół, które mówią nam kiedy powinnyśmy kupić stanik do karmienia. Według jednej z nich powinno być to robione jeszcze przed narodzinami dziecka, najlepiej w dziewiątym miesiącu ciąży. Jest to o tyle słuszna podpowiedź, biorąc pod uwagę fakt, iż będziemy tego biustonosza potrzebować zaraz po narodzinach. Jednak głosy z drugiej strony przypominają nam, że nasze ciało, w tym rozmiar piersi, może ulec zmianie po porodzie. Jest to najbardziej widoczne po około tygodniu czasu odkąd rozpoczniemy karmienie.

Reasumując, wychodzi na to, że z większymi zakupami raczej poczekajmy do czasu powrotu do domu. Do szpitala wystarczą nam dwa-trzy staniki, które wybierzemy wcześniej.  

Zobacz wideo

Jaki biustonosz do karmienia - celować w dobrą jakość, czy niską cenę?

Jaki biustonosz do karmienia będzie najlepszy? Z racji tego, że okres ciąży i karmienia piersią bywa dla naszego ciała szczególnie obciążający, powinniśmy zwrócić uwagę jaki biustonosz do karmienia w ostateczności wybierzemy. Wcale nie muszą to być drogie modele, wszak nie posłużą nam one długo.

Na co natomiast zwracać uwagę?

  • Przede wszystkim chodzi tutaj o bardzo dobre podtrzymywanie piersi. Niektórzy specjaliści z branży kosmetycznej twierdzą, iż źle dobrany, niepodtrzymujący odpowiednio biust stanik, może sprzyjać tworzeniu się rozstępów w trakcie karmienia piersią
  • Niewskazane są także egzemplarze złej jakości, które zostały stworzone specjalnie dla kobiet w ciąży i mają za zadanie “rosnąć” razem z kobiecymi piersiami. W rezultacie biustonosze te, stworzone są z materiałów charakteryzujących się bardzo dużą elastycznością, co szybko sprawia, iż stają się rozciągnięte i przestają spełniać swoje właściwości, czyli nie podtrzymują odpowiednio biustu
Więcej o: