Rowerki biegowe - uczą koncentracji i rozwijają równowagę dziecka. Jaki wybrać?

Rowerki biegowe to sprzęt przeznaczony dla małych dzieci, które nie mogą korzystać jeszcze z tradycyjnych rowerów. Na jaki model powinni zdecydować się rodzice? Co powinni wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwań rowerków biegowych?

Rowerki biegowe dla dzieci - w sam raz dla dwulatka

Rowerki biegowe to sprzęt dedykowany dla najmłodszych dzieci. Wiele maluchów, obserwując dorosłych lub starsze rodzeństwo, zaczyna marzyć o prawdziwym rowerze. Jednak zazwyczaj ze względów bezpieczeństwa jest na to zdecydowanie za wcześniej. Rodzice, aby nie zabijać u dziecka chęci do nowego sportu, powinni wówczas zdecydować się na zakup rowerku biegowego.

Rowerek biegowy to doskonały sposób na rozpoczęcie swojej rowerowej przygody. Takie doświadczenie nauczy malucha utrzymywania równowagi w trakcie jazdy, zanim przesiądzie się na tradycyjny dwukołowy model. Kiedy rodzice mogą zdecydować się na taki zakup? Często jest to dobre rozwiązanie już nawet dla półtorarocznych dzieci. Jednak zazwyczaj na zakup takiej zabawki decydują się rodzice dwulatków.

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów?

Przed podjęciem decyzji, rodzice powinni dobrze przemyśleć swój wybór. Odpowiedni sprzęt może w doskonały sposób rozwinąć równowagę dziecka, a także udoskonalić koncentrację. Taki rower nie ma pedałów, przez co w trakcie jazdy całe ciało dziecka będzie uruchomione. To z kolei wspomoże jego rozwój ruchowy.

O czym musimy pamiętać w trakcie poszukiwań?

  • Rowerek biegowy nie może być przede wszystkim za duży.
  • Sprzęt będzie wówczas nie tylko niewygodny, ale przy regularnym użytkowaniu, może wywołać asymetrię postawy u dziecka.
  • Rodzice muszą pamiętać o tym, że najistotniejsza kwestia to długość, jaka dzieli siodełko od podłoża. Nie może ona być większa niż nóżki dziecka.

Rowerki biegowe - jak wybrać najlepszy model?Rowerki biegowe - jak wybrać najlepszy model? istockphoto

Rowerki biegowe - opinie [drewniane, Allegro, Kettler, PUKY]

Obecnie największą popularnością na rynku cieszy się sprzęt marek Kettler i PUKY. Ceny nowych rowerków biegowych Kettler wahają się przeważnie w przedziale od 200 do 500 zł. Jednak te z PUKY są już znacznie droższe - ich cena czasami przekracza nawet 1000 zł.

Warto wspomnieć także o rodzaju materiału, z jakiego został wykonany sprzęt. Wielu rodziców decyduje się na drewniane rowerki biegowe, dlatego że są one znacznie lżejsze od metalowych odpowiedników.

Wybór sprzętu utrudnia fakt, że najmniejsze dzieci zazwyczaj bardzo szybko rosną. Po kilku miesiącach zabawka może okazać się już zdecydowanie za mała. Jeśli rodzice nie chcą więc wydawać zbyt dużej ilości pieniędzy na taki sprzęt, powinni zdecydować się na rowerki biegowe używane z popularnych portali aukcyjnych.

Rowerki biegowe Allegro: ceny używanych modeli wahają się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Przy odrobinie szczęścia, możemy trafić na dobrej jakości sprzęt już nawet za 30-40 zł.

Rowerki biegowe - podsumowanie

Rowerek biegowy to doskonały sprzęt na rozpoczęcie rowerowej przygody. Co warto pamiętać o tego typu zabawkach?

  • To sprzęt stworzony z myślą o najmłodszych dzieciach.
  • Najlepszy wiek na rozpoczęcie na nim jazdy to dwa lata.
  • Uczy utrzymywania równowagi w trakcie jazdy.
  • Musimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy sprzęt nie jest za duży.

Zobacz także:

Rowerki dziecięce - na rozpoczęcie przygody z rowerem. Jak wybrać odpowiedni model?

Co przyda się podczas nauki jazdy na rowerze?

W zdrowych rodzicach zdrowy duch! Z maluchem na rowerze

Jajka zapiekane w pomidorach [HAPS KIDS]

Więcej o: