Rowerki dziecięce - na rozpoczęcie przygody z rowerem. Jak wybrać odpowiedni model?

Rowerki dziecięce to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody ze sportem. Jak wybrać odpowiedni model dla swojej pociechy? Zazwyczaj nie jest to łatwe. Co więc warto mieć na uwadze, wybierając rowerek dziecięcy?

Rowerki dziecięce - marzenie chłopców i dziewczynek

Większość dzieci w pewnym momencie zaczyna marzyć o jeździe na rowerze. Zazwyczaj dotyczy to trzylatków, chociaż zdarzają się także młodsze przypadki. Co ważne, nie ma tu podziału na płeć - rowerki dziecięce to marzenie zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Dlatego z zadaniem kupna takiego sprzętu musi się zmierzyć zdecydowana większość rodziców.

Dorośli zdają sobie sprawę z tego, że to dosyć trudny wybór. Rower powinien mieć nie tylko odpowiedni rozmiar, ale także być w pełni bezpieczny. Czym więc musimy się kierować przy wyborze sprzętu?

Rowerki dziecięce - trójkołowe, biegowe

Jeśli dziecko jest jeszcze bardzo małe, warto zdecydować się, na którąś z najbezpieczniejszych opcji. To rowerki dziecięce trójkołowe i biegowe.

  • Rowerki biegowe nie posiadają pedałów. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zachęcić małe dziecko do przygody z rowerem. Jest to najbezpieczniejsza z opcji.
  • Rowerki dziecięce trójkołowe przeznaczone są dla dzieci, które znudziły się już najprostszymi modelami biegowymi, a jednak nadal boją się wsiąść na normalny rower.

Rowerki dziecięce - czasami wybór sprzętu jest wyjątkowo trudnyRowerki dziecięce - czasami wybór sprzętu jest wyjątkowo trudny istockphoto

Rowerki dziecięce - 12 czy 16 cali?

Rowerki biegowe i trójkołowe doskonale przygotowują dzieci do prawdziwych rowerów. Dzięki nim najmłodsi czują na kolejnych etapach dużo pewniej.

Zdarza się, że rodzice pozwalają na przesiadkę na rower dwukołowy już bardzo małym dzieciom.

  • Jeśli jednak ich pociecha ma mniej niż cztery lata, warto zdecydować się na model, którego koło ma zaledwie 12 cali.
  • Z kolei dla dzieci powyżej czwartego roku życia, można już śmiało kupić rower z kołami 16 cali.

Rowerki dziecięce na Allegro

W trakcie poszukiwań odpowiedniego sprzętu musimy mieć na uwadze także fakt, że dziecko szybko rośnie, przez co dany model może być już zupełnie nieprzydatny w przyszłym roku. Warto wówczas zdecydować się na sprzedaż go na serwisie aukcyjnym.

Co istotne, to także dobre miejsce dla osób, które nie chcą wydawać w danym momencie na sprzęt dla dziecka zbyt dużej ilości pieniędzy. Znajdziemy tu wiele używanych modeli w dobrym stanie, nawet za kilkadziesiąt złotych.

Rowerki dziecięce - podsumowanie

Rowerki dziecięce to jeden z najpopularniejszych prezentów dla dzieci. Czym powinni kierować się dorośli w trakcie zakupów?

  • Rower powinien mieć nie tylko odpowiedni rozmiar, ale także być w pełni bezpieczny.
  • Dla dzieci poniżej czwartego roku życia dobre są modele, które mają 12 cali
  • Dla starszych dzieci polecane są rowerki z kołami 16 cali.

Zobacz także:

Co przyda się podczas nauki jazdy na rowerze?

Z dzieckiem na rower. Lepszy fotelik czy przyczepka?

Rower? To nas kręci!

Milusińscy na rowerach. Jest słodko!

Jajka zapiekane w pomidorach [HAPS KIDS]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.