Domki dla lalek - marzenie małych dziewczynek. Jaki model wybrać?

Domki dla lalek znajdują się wśród najpopularniejszych prezentów dla małych dziewczynek. Jednak rodzice mogą mieć często problem z wyborem właściwego modelu. Jakie domki dla lalek są najlepsze?

Idealny prezent na urodziny lub gwiazdkę

Domek dla lalek zajmuje z całą pewnością jedną z czołowych pozycji wśród zabawkowych marzeń małych dziewczynek. Taki zakup to przede wszystkim gwarancja ciekawego spędzania wolnego czasu w domu. Dziewczynki zazwyczaj bardzo angażują się w tego typu zabawy, dzięki czemu rodzice mogą w końcu znaleźć czas dla siebie.

Jeśli chcemy sprawić radość naszej pociesze, możemy zdecydować się na zakup domku w ramach prezentu urodzinowego lub gwiazdkowego. Jednak wybór odpowiedniego modelu, spośród bardzo szerokiej oferty na rynku, często okazuje się dosyć trudny.

Domki dla lalek - gry, bezpieczeństwo, rozmiary

Gry i zabawy z domkami dla lalek nie tylko w pełni pochłaniają dziewczynki, ale także mogą rozwijać ich wyobraźnię i kreatywność. Dlatego rodzice bez wyrzutów sumienia mogą zdecydować się na taki prezent. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto pamiętać także o względach bezpieczeństwa. Domek dla lalek to zazwyczaj zabawka odpowiednia dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Jeśli chcemy więc obdarować w taki sposób młodsze dziecko, musimy poszukać specjalnego modelu. Domki dla najmniejszych użytkowników mają zazwyczaj prostszą konstrukcję i nie zawierają wielu dodatkowych elementów.                                                          

Domki nie zawsze wyposażone są w zabawki i meble. Radzi się więc, by w trakcie wyboru, znać rozmiary lalek, którymi zamierza się bawić dziecko.

Domki dla lalek to jeden z najpopularniejszych prezentów dla małych dziewczynek.Domki dla lalek to jeden z najpopularniejszych prezentów dla małych dziewczynek. istockphoto

Drewniane czy plastikowe domki dla lalek?

Kolejnym bardzo istotnym aspektem, przy wyborze zabawki, jest materiał, z jakiego została ona wykonana. Zasadniczo, domki dla lalek możemy podzielić na drewniane i plastikowe.

Drewniane domki dla lalek są często znacznie droższe od ich plastikowych odpowiedników. To przede wszystkim ze względu na większą trwałość i solidność. Zakup tego typu zabawki polecany jest w przypadku większych rodzin oraz gdy nie chcemy po krótkim okresie użytkowania inwestować w nowy sprzęt. Na ogół jednak plastikowe domki cieszą się większą popularnością wśród dziewczynek. Często są one ich zdaniem bardziej atrakcyjne pod względem wizualnym.

Specjalną kategorię stanowią domki dla lalek barbie. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto wiedzieć, że ich ceny znacząco się od siebie różnią. Oferta tych zabawek jest bardzo szeroka, dlatego warto przed zakupem poznać preferencje naszej pociechy, aby uniknąć rozczarowania.

Domki dla lalek - używane, miniaturowe

Ceny domów dla lalek są dosyć zróżnicowane. W ofercie sklepów znajdziemy nawet modele za kilka tysięcy złotych. Jeśli jednak nie chcemy wydawać majątku, możemy zdecydować się na domki dla lalek używane z portali aukcyjnych.

Warto także wspomnieć, że tego typu zabawki różnią się między sobą znacząco pod względem rozmiarów. Miniaturowe domki odradzane są w przypadku najmłodszy dzieci. Dają mniejsze możliwości w trakcie zabawy i ze względu na małe elementy są bardziej niebezpieczne.

To także może cię zainteresować:

Sztuka wybierania zabawek

Używane zabawki na prezent to wstyd? Blogerka: "To mają być prezenty od serca!"

Zabawki, które dzieci mogą zrobić same [INSPIRACJE]

Frytki z warzyw [HAPS KIDS]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.