Podgrzewacz do butelek - przydatny sprzęt dla wszystkich rodziców noworodków i niemowląt

Podgrzewacz do butelek to jedno z urządzeń, które bardzo ułatwia funkcjonowanie, kiedy w domu pojawia się małe dziecko. Jaki podgrzewacz wybrać, aby spełnił wszystkie oczekiwania?
Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Podgrzewacz do butelek to sprzęt, który zajmuje niewiele miejsca, a może okazać się bardzo przydatny i to nie tylko w przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym. Dzięki niemu w kilka minut podgrzejemy jednorazową porcję posiłku dla noworodka lub niemowlaka. 

Jak działa podgrzewacz do butelek?

Większość podgrzewaczy do butelek działa w oparciu o podgrzewanie wody - w naczyniu umieszcza się odpowiednią ilość wody, a następnie butelkę lub słoiczek z pokarmem. To, jak działa podgrzewacz do butelek, zależy od typu urządzenia, na jakie się zdecydujemy. Te najprostsze to niewielkie naczynia z możliwością regulacji temperatury i kablem zasilającym. Zajdziemy też produkty wielofunkcyjne, które nie tylko nadają się do podgrzewania, ale również służą do rozmrażania pokarmu i posiadają funkcję sterylizatora naczyń dziecięcych.

Jak używać podgrzewacza do butelek?

Każde urządzenie elektryczne, które możemy dostać w sklepie wyposażone jest w stosowną instrukcję obsługi. Znajdziemy w niej wszelkie niezbędne informacje na temat tego jak używać podgrzewacza do butelek. Większość z nich działa na podobnej zasadzie. 

  1. W naczyniu umieszczamy odpowiednią ilość wody (zazwyczaj na naczyniu znajduje się miarka).
  2. Następnie podłączamy je do prądu i ustawiamy odpowiednią temperaturę.
  3. Pokarm w butelce lub słoiczku umieścić możemy od razu lub po tym, jak woda się nagrzeje (należy pamiętać, że naczynie, w którym znajduje się jedzenie musi być otwarte przed włożeniem do urządzenia).

Jaki podgrzewacz do butelek polecacie? Czy podgrzewacz do pokarmu to coś, co w ogóle warto kupić?Podgrzewacz do butelek: jaki wybrać? Jak działa podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacz do butelek: jaki wybrać?

Wśród rodziców krąży wiele sprzecznych opinii co do przydatności podgrzewacza do butelek: jedni uważają go za wybawienie, inni za kolejny zbędny sprzęt. Jednak najbardziej cenią go rodzice dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym. Podgrzewacz znacznie usprawnia proces przygotowywania mieszanki, nadaje jej temperaturę idealną do natychmiastowego podania, a to jest niezwykle ważne w przypadku noworodków, które karmi się po kilka, a nawet kilkanaście razy na dobę. 

Dlatego decydując się na wybór podgrzewacza do butelek warto kierować się opiniami innych użytkowników. Sprzęt ten powinien być niezawodny i łatwy w obsłudze. Zaletą będzie też łatwość w czyszczeniu. Dobrym rozwiązaniem jest to, gdy podgrzewacz ma funkcję sterylizacji - wówczas łatwo przygotujemy butelkę i smoczek do ponownego użycia. 

Popularne podgrzewacze do butelek

Na rynku mamy mnóstwo modeli popularnych podgrzewaczy do butelek. Niemalże każda marka oferująca sprzęty i produkty przeznaczone dla małych dzieci posiada w swojej ofercie nawet kilka modeli podgrzewaczy. Do najpopularniejszych należą urządzenia marki:

  • Avent
  • Lovi
  • Tommee Tippee
  • Canpol
  • BabyOno
  • Chicco
  • Nuk

Podgrzewacz do butelek Avent: charakterystyka

Marka Avent Philips to jedna z najchętniej wybieranych przez młodych rodziców. Posiada bardzo szeroki wachlarz produktów: od smoczków, butelek, kubków niekapków poprzez podgrzewacze, sterylizatory, laktatory i wiele innych. 

Podgrzewacze firmy Avent występują w dwóch wersjach: jedne z nich tzw. szybkie podgrzewacze, natomiast drugi typ ma na celu maksymalne zachowanie wartości odżywczych pokarmu. Oba oferują opcję powolnego rozmrażania pokarmu, równomiernego podgrzania jedzenia oraz utrzymywania temperatury. Dla bezpieczeństwa podgrzewacze Avent zostały wyposażone w funkcję automatycznego wyłączania.

Podgrzewacz do butelek Lovi: najważniejsze cechy

Produkty marki Lovi cieszą się nie mniejszym zainteresowaniem wśród młodych rodziców. Ta polska marka oferuje przede wszystkim produkty takie jak smoczki, butelki, kubeczki dla dzieci, ale również podgrzewacze. Urządzenia znajdujące się w ofercie mają wbudowany termostat, funkcję zabezpieczającą przed przegrzaniem pokarmu i automatyczny dobór temperatury. W zestawie znajdują się także łyżeczki do podawania pokarmów stałych. 

Mamy mocMagda urodziła syna w 29. tygodniu ciąży. Zamiast na wesele, trafili do szpitala

Więcej o: