Noworodkowi po narodzinach należy zostawić mokre rączki. Położna zaskoczyła internautów

Katarzyna Płaza-Piekarzewska, położna prowadzi bloga zaskakuje fanów ciekawostkami na temat porodu i noworodków. Tym razem opisała, dlaczego dziecku po porodzie należy zostawić mokre rączki.

Katarzyna Płaza-Piekarzewska jest położną i mamą, która prowadzi bloga. Dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z innymi w mediach społecznościowych. Jej fanki twierdzą, że w żadnej książce nie dowiedzą się tylu ciekawych informacji, co od pani Kasi. Położna napisała ostatnio, dlaczego noworodkom należy zostawić mokre rączki. 

To pomaga odkryć węch

Stanowią drogowskaz do piersi. Pachną płynem owodniowym, a bardzo podobnie pachnie pierś. Dlatego zmysł węchu też odgrywa kluczową rolę w pomocy odkrycia u noworodka węchu

- wyjaśniła. Dodała, że tak samo ważne jest nie mycie piersi przed pierwszym karmieniem. Według niej w pierwszych dobach warto wybierać bezzapachowe kosmetyki, "by po prostu pachnieć znajomo dla noworodka". 

Internauci zaskoczeni

Większość mam i przyszłych mam, zdaje sobie sprawę z tego, że najlepiej jest wybierać naturalne, bezzapachowe kosmetyki. Kobiety nie wiedziały jednak o tym, że ważne jest też, by zostawić dziecku mokre ręce po porodzie i nie myć wówczas piersi. 

Podajesz takie ciekawostki, o których raczej nie dowie się z książek czy poradników.
Nie miałam o tym pojęcia.
Zaskoczyłaś mnie 

- czytamy w komentarzach. A wy, wiedzieliście o tym?

Poród. Gdy dziecko jest już na świecie:

Zobacz wideo

Mało kto wie również, jak wygląda połóg. To temat, o którym rzadko się mówi. Podczas oscarowej gali nie wyświetlono reklamy, która go dotyczy. Została odrzucona, chociaż nie ma politycznego czy seksualnego charakteru. Nie ma w niej przemocy, nie jest sprośna, nie obraża uczuć religijnych. A jednak ją zbanowano. O tym w artykule: Zablokowano reklamę, która miała zostać wyświetlona podczas transmisji Oscarów. Bo jest zbyt dosłowna

Więcej o: