Chciała, by dziecko jadło samodzielnie, szybko pożałowała. Armagedon

Rozszerzanie diety najmłodszych pociech to zawsze wyzwanie dla rodziców. Kto przeszedł to bez wymiany dywanów, szorowania podłogi mopem osiem razy dziennie? Tak, takich osób chyba nie ma! Przekonała się o tym pewna tiktokerka.

Rozszerzanie diety

Wielu pediatrów wskazuje, że rozszerzanie diety można zacząć już u czteromiesięcznego dziecka. Powinno oprzeć się ono na wytycznych zawartych w schemacie żywienia niemowląt, który zawiera zalecenia Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. To, o  jakie produkty należy rozszerzać dietę dziecka, a i kiedy zacząć wprowadzanie nowych smaków można przeczytać tu:

Rozszerzanie diety niemowlaka krok po kroku. Kiedy i jak zacząć?

Zobacz wideo Czego nie może jeść dziecko w pierwszym roku życia?

Przygotuj się na najgorsze

To wszystko jednak tylko teoria. Praktyka wygląda jednak zupełnie inaczej. Trzeba być przygotowanym na wszystko. Niektórzy mówią nawet, że na wszystko! Przekonała się o tym pewna tikokerka.

Kiedy chcesz, by twoje roczne dziecko było samodzielne…

- napisała publikując zabawne nagranie.

Bądź gotowy na…

- dokończyła myśl pokazując kolejne zdjęcia swojego dziecka.

Na filmiku widzimy rozkosznego bobasa, który z zacięciem wiosłuje łyżką. Siedzi w plastikowym krzesełku do karmienia i nic nie zwiastuje tego, co za chwilę ukaże się naszym oczom. Dziecko je całym sobą. Brudne jest dosłownie wszystko – ono, krzesełko, talerze, podłoga, ściany.

Rodzice dobrze to znają. Niektórzy polecają ochronne maty na meble, inni zdradzają, że korzystali z wodoodpornych kombinezonów dla dzieci. Łatwiej było wszystko później doczyścić. A jak rozszerzanie diety u najmłodszych wyglądało w waszych domach? Macie sprawdzone patenty?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.