Mama siedmiorga dzieci wspomina traumatyczny poród. Studenci to obserwowali

Jessica Enslow opublikowała na swoim profilu na TikToku nagranie, w którym opowiedziała o traumatycznym doświadczeniu, jakim był dla niej poród. Kobieta, która urodziła siedmioro dzieci, nigdy nie zapomni tego, co wydarzyło się w szpitalu wojskowym. "Nic nie powiedziałam, bo obawiałam się, że mój mąż wpadnie w tarapaty z tego powodu" - wyznała.

47-letnia Jessica Enslow na swoich profilach w mediach społecznościowych opowiada o tym, jak wygląda życie rodziny wielodzietnej. Jej wpisy i nagrania cieszą się popularnością, a na samym Instagramie obserwuje jej konto prawie 300 tys. osób. W jednym z filmów podzieliła się tym, czego doświadczyła podczas pierwszego porodu. Szpital pozwolił na wejście na salę 20 zupełnie obcym ludziom. Kobieta przeżyła wówczas traumę.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Mama siedmiorga dzieci wspomina traumatyczny poród

Jessica Enslow rodziła w szpitalu wojskowym w 1994 roku. Kiedy zaczęła się akcja porodowa, na salę wkroczyło 20 studentów, którzy obserwowali poród.

W szpitalu wojskowym pojawiło się 20 studentów medycyny, którzy postanowili obserwować poród, nie pytając mnie wcześniej o zgodę

- oznajmiła. W kilkunastosekundowym filmiku kobieta wyznała, że nie wyprosiła ich z sali, bo bała się, że jej mąż będzie miał z tego powodu kłopoty.

Nic nie powiedziałam, bo obawiałam się, że mój mąż wpadnie w tarapaty z tego powodu

- dodała. W odpowiedzi na jej nagranie wiele kobiet podzieliło się swoimi doświadczeniami.

To samo przydarzyło mi się z moim pierwszym dzieckiem! Doszło do pęknięcia krocza, a stażysta mnie zszywał! Oczywiście byłam tak wyczerpana, że nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy

- napisała jedna z użytkowniczek. Wypowiedziała się także jedna z pracownic szpitala wojskowego, która podkreśliła, że przykro jej, że taka sytuacja miała miejsce.

My zawsze pytamy nasze pacjentki o to, czy w porodzie mogą brać udział studenci

- napisała.

Więcej o: