Księżna Diana zostawiła bezcenną pamiątkę. Zamiast do Lillibet trafi do Charlotte

Sześcioletnia księżniczka Charlotte, córka księcia Williama i księżnej Kate jest pierwszą wnuczką nieżyjącej księżnej Diany. Prawdopodobnie do niej trafi bezcenna pamiątka po zmarłej tragicznie babci.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

Charlotte Elizabeth Diana, córka księcia Williama i księżnej Kate przyszła na świat 2 maja 2015 roku. Zajmuje czwarte miejsce w linii sukcesji do brytyjskiego tronu (po swoim dziadku, ojcu i bratu Jerzym). Pozycja księżniczki Charlotte jest związana z wieloma obowiązkami, ale i przywilejami. Do tych ostatnich należy możliwość odziedziczenia wspaniałej pamiątki po nieżyjącej babci - Dianie Spencer. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Bezcenna pamiątka po księżnej Dianie

Sześcioletnia Charlotte ma otrzymać biżuterię księżnej Diany. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal Mirror, jeszcze nie zdecydowano, które spośród rodowych klejnotów są przeznaczone dla księżniczki Charlotte. Wiadomo jednak, że rodzina zastanawia się nad legendarną tiarą. 

Mówi się, że jednym z klejnotów jest tiara, którą Lady Diana miała na głowie w dniu ślubu z księciem Karolem 29 lipca 1981 roku

- czytamy na portalu. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Ta tiara ma wspaniałą historię

Tiara należała do rodziny Spencerów niemal sto lat przed królewskim ślubem i zdobiła głowy dwóch starszych sióstr Diany - Lady Sarah McCorquodale i Lady Jane Fellowes na ich weselach. Tiara została wykonana m.in. z prezentu ślubnego, który lady Sarah Spencer podarowała w 1919 roku lady Cynthii Hamilton, babci księżnej Diany, z okazji jej małżeństwa z wicehrabią Althorpem. Do wykonania tiary wykorzystano również inne klejnoty należące do rodziny Spencerów. Diana Spencer w dniu swojego ślubu zdecydowała się po nią sięgnąć, zamiast tradycyjnie pożyczyć tiarę z kolekcji królowej (tak zrobiła m.in. Meghan Markle w 2018 roku).

Królowa Elżbieta II nie przyjdzie na chrzciny Lilibet. Nie tylko jej 'nie jest po drodze'Królowa Elżbieta II nie przyjdzie na chrzciny Lilibet. "Nie po drodze"

Pamiątka dla Charlotte, a nie Lilibet

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal GoodToKnow, tiara obecnie znajduje się u młodszego brata Diany, Charlesa.

William doskonale zdaje sobie sprawę, że hrabia ma własne córki, ale obaj zgodzili się, że legendarna tiara Diany należy do jej pierwszej wnuczki

- czytamy na portalu. Dziewczynka prawdopodobnie będzie musiała poczekać do dania swojego ślubu, żeby założyć tiarę. Charlotte jest starsza niż Lilibet, jest pierwszą wnuczką księżnej Diany, dlatego właśnie zdecydowano, że tiara ma trafić do niej, a nie młodszej kuzynki. 

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE

Więcej o: