70-latka urodziła dziecko. To jedna z najstarszych matek świata

Jivunben Rabari i jej mąż Maldhari od wielu lat starali się o dziecko. Bezskutecznie. W końcu zdecydowali się na metodę in vitro i znaleźli klinikę, która zgodziła się wykonać zabieg. Dzięki temu kobieta w wieku 70 lat urodziła zdrowego synka.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

70-letnia Jivunben Rabari i jej o pięć lat starszy mąż Maldhari, mieszkają w wiosce Mora w stanie Gujarat w Indiach. Para jest małżeństwem od 45 lat. Przez całe swoje wspólne życie małżonkowie starali się o potomka, ale ich próby były bezskuteczne. W końcu zdecydowali się na metodę in vitro i znaleźli klinikę, która zgodziła się na przeprowadzenie zabieg mimo ich wieku.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

70-latka została mamą

Jivunben Rabari nie ma dowodu osobistego ani innego dokumentu mogącego potwierdzić jej wiek, ale kobieta twierdzi, że niedawno świętowała swoje 70 urodziny. Jej ciąża i poród przebiegły bez komplikacji. Para powitała na świecie zdrowego synka, nie ujawniła jednak jego imienia.

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka

Para nalegała na zapłodnienie

in vitro

Kiedy pierwszy raz do nas przyszli, powiedzieliśmy im, że nie mogą mieć dziecka w tak podeszłym wieku, ale oni bardzo nalegali

- czytamy na portalu Daily Mail słowa dr. Naresha Bhanushali, który zdecydował się pomóc parze z zapłodnieniem in vitro.

Zapewniali, że tak robiło wielu członków ich rodziny. To jeden z najrzadszych przypadków, jakie widziałem

- dodał lekarz.

Olga Frycz pokazała zdjęcie z córką. Uwagę zwraca gest dziewczynkiFrycz chwali się baby shower. Znane przyjaciółki się spisały. "Babskie grono"

Nie tylko Jivunben

Jivunben Rabari nie jest jednak najstarszą matką na świecie. W 2019 roku także pochodząca z Indii Erramatti Mangayamma urodziła dwie dziewczynki w wieku 74 lat. Przy zapłodnieniu także była niezbędna pomoc medyczna. Kobieta musiała skorzystać z komórki jajowej dawczyni. 

Nie potrafię wyrazić słowami swoich uczuć. Te dzieci mnie dopełniają. Moje sześćdziesięcioletnie oczekiwanie w końcu dobiegło końca. Teraz już nikt nie nazywa mnie bezpłodną

- przytacza jej słowa portal Daily Mail. 

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE.

Więcej o: