Brutalne zabawy w szkołach. Dzieci naśladują bohaterów serialu "Squid Game"

W hiszpańskich i brytyjskich szkołach podstawowych wśród dzieci zapanowała moda na zabawę w "Squid Game". To niezwykle brutalny południowokoreański serial, który można zobaczyć na platformie Netflix. Jego małoletni widzowie na szkolnych boiskach udają, że się mordują.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

W hiszpańskich i brytyjskich szkołach podstawowych pojawił się nowy niepokojący trend. Uczniowie placówek naśladują zachowania bohaterów brutalnego serialu "Squid Game". Chociaż serial jest rekomendowany dla widzów powyżej szesnastego roku życia nietrudno się zorientować, że jego treść doskonale znają ośmio- i dziewięciolatkowie. W czasie zabaw odtwarzają krwawe sceny.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

W jednej z belgijskich szkół doszło do pobicia uczniów, którzy wcielili się w rolę "przegranych". Szkoła opublikowała na Facebooku ostrzeżenie dla rodziców:

Musimy być czujni, aby zatrzymać tę niezdrową i niebezpieczną zabawę

- czytamy w komunikacie szkoły podstawowej w Erquelinnes.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

"Squid Game" bije rekordy popularności

"Squid Game" to południowokoreański serial dostępny na platformie Netflix od 17 września 2021 roku. W serialu śledzimy losy grupy osób, które dostały zaproszenie do wzięcia udziału w krwawych wersjach zabaw i gier dla dzieci (np. przeciąganie liny, czy gra w kulki), w ramach których muszą konkurować ze sobą na śmierć i życie. Jeśli przegrywają, są brutalnie zabijani. Ten, kto przeżyje, otrzyma ogromną nagrodę pieniężną. Losy uczestników gier dla zabawy śledzi grupa perwersyjnych milionerów, którzy zakładają się o to, kto z poszczególnych potyczek wyjdzie cało. "Squid Game" jest najchętniej oglądanym serialem w historii platformy, liczba wyświetleń na całym świecie przekroczyła już ponad 110 milionów. 

Szkoły ostrzegają rodziców

Dyrekcja szkoły podstawowej w San Sebastian de los Reyes niedaleko Madrytu wystosowała do rodziców swoich uczniów pismo, w którym zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą dla najmłodszych oglądanie tego typu serialu:

Obrazy i wartości przekazywane w tym filmie mogą poważnie zaszkodzić dzieciom w wieku przedszkolnym i uczniom szkoły podstawowej

- ostrzegła szkoła.

Tata dziewczynki ma zaufanie do swoich pytonów.Jego córka wychowuje się z pytonami. Te zdjęcia robią wrażenie

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE. 

Więcej o: