Ma 10 dzieci i przyznaje, że nie jest supermamą. Internauci: "Za dużo"

35-letnia Satu Nordling Gonzalez wychowuje z mężem dziesiątkę dzieci w wieku od roku do trzynastu lat. Poza tym prowadzi blog o swojej rodzinie i konto na Instagramie, gdzie wiele osób nieustannie pyta ją: "Jak ty to robisz?".

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

35-letnia Satu Nordling Gonzalez pochodzi z Finlandii, wraz z mężem, Andreasem, który jest Urugwajczykiem wychowuje w Szwecji dziesiątkę dzieci. Najmłodsze nie ma jeszcze roku, a najstarsze skończyło już 13 lat. Satu prowadzi popularny blog parentingowy "My Baby Dolls", gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, pięknymi zdjęciami i zabawnymi filmikami.  

Początki były trudne

Satu udostępnia na Instagramie piękne kadry swojej szczęśliwej rodziny. Nie zawsze było tak kolorowo. Kobieta napisała jakiś czas temu: 

Większość z was nie wie, jak walczyliśmy o zajście w ciążę, o latach poczucia beznadziei, kilku poronieniach, badaniach, operacjach, zabiegach, aby w końcu dostać to, co mamy.

Kobieta przyznaje, że jej mąż bardzo ją wspierał, aktywnie uczestniczy też w wychowywaniu dzieci. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

"Jak ty to robisz?"

C przyznaje, że często słyszy pytania: "Czy one wszystkie są twoje?", "Jak ty to robisz?", "Jak utrzymujesz porządek w domu"? "Czym jeździcie?" Odpowiedź na wszystkie te pytania pochłania sporo aktywności w mediach społecznościowych i na blogu. Często internauci o liczbie dzieci piszą: "Za dużo!". Kobieta wyjaśnia: 

Nie miałabym dziesiątki dzieci, gdybym czuła, że ??nie mogę poświęcić im wystarczająco dużo czasu i uwagi

- zapewnia.

Kiedy wieczorem wszyscy są już w łóżkach, zastanawiam się, czy każde dziecko było dziś widziane, słyszane i kochane [...] Czy byłam dobrą mamą? Czy byli szczęśliwi, smutni? Czemu? Czy było coś, co mogłam zrobić inaczej? Czy je przytuliłam, czy powiedziałem im, że je kocham? Nie jestem supermamą. Mam złe dni, kiedy jestem zmęczona, brakuje mi cierpliwości i wydaje mi się, że wszystko, co robię, to narzekanie i pośpiech przez cały dzień

- przyznaje. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Nie ważne, na ile jest podzielona miłość

Internauci słusznie zauważają, że przy takiej gromadce dzieci istotne jest nie tylko zaspokajanie ich potrzeb materialnych, ale i emocjonalnych. Satu doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Codziennie staram się być lepszą mamą niż byłam wczoraj. Ponieważ moja miłość jest pełna, nieważne na ile jest podzielona

- twierdzi.

Uczeń prawidłowo rozwiązał zadanie. Nie obyło się bez uwag nauczycielaDobrze rozwiązał zadanie. Nauczyciel miał uwagi. "Robot szkolący nowe roboty"

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE.

Więcej o: