Pies zauważył, że noworodek jest odkryty. Jego reakcja chwyta za serce. "Co za psia czułość!"

W sieci pojawiło się nagranie, na którym udokumentowano niezwykłą reakcję psa, który zauważył, że noworodek leży odkryty, bez ubrania. Czworonóg zrobił wszystko, co w jego mocy, żeby maleństwo nie zmarzło.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

Domowe zwierzęta bardzo często czują się odpowiedzialne za małe dzieci, członków swojej rodziny. Czuwają nad ich bezpieczeństwem, dobrym humorem, troszczą się o nie w każdej sytuacji na tyle, na ile jest to możliwe. Tak było w przypadku psa, który za wszelką cenę chciał uchronić małe dziecko przed upadkiem ze schodów lub kota, który uznał, że jego mały towarzysz zachowuje się na balkonie w ryzykowny sposób

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Pies postanowił przykryć dziecko

Nagranie zostało opublikowane na Instagramie na koncie _cutetoddler. Zostało opatrzone komentarzem: "Jedynymi stworzeniami, które są na tyle rozwinięte, by przekazywać czystą miłość, są psy i niemowlęta". Na nagraniu widzimy leżącego na łóżku noworodka. Dziecko ma na sobie jedynie pieluszkę i rękawiczki-niedrapki. Maluszek zapewne jeszcze kilka chwil wcześniej był przykryty kocem, ale - co typowe dla takich małych dzieci - "rozkopał się", czyli skutecznie pozbył przykrycia. Wtedy wkroczył domowy pupil. Psiak nie mógł przejść obojętnie obok nagiego, nieprzykrytego dziecka, więc postanowił uratować sytuację. 

Czworonóg włożył wiele trudu w to, żeby na powrót przykryć dziecko kocem, popychał go główką, sprawdzał efekty swojego działania. Wszystko robił bardzo delikatnie, zdając sobie sprawę, że w obcowaniu z takim maleństwem delikatność to podstawa. 

Zobacz wideo Położna – od kiedy i jak długo można liczyć na jej pomoc? Jak znaleźć najlepszą dla siebie?

To dziecko nigdy nie zmarznie

Co za psia czułość w opiece nad dzieckiem!

- stwierdził jeden z internautów. Nie sposób się z nim nie zgodzić. Właściciele tego wspaniałego czworonoga mogą być z niego dumni. Zapewne będzie też doskonałym opiekunem dla nowego członka rodziny. A już z pewnością nie pozwoli mu zmarznąć. 

18-latka o swojej pracyWspomina słowa nauczycielki. "Pójdziesz na studia albo będziesz biedna"

Jesteś mamą? Mamy do Ciebie kilka pytań. Zapraszamy do udziału w naszej ANKIECIE